fbpx

Esenciálne oleje pre výrastky na kostiach

Kostné ostrohy, nazývané osteofyty, sú usadeniny vápnika alebo výrastky kostí, ktoré sa vyvíjajú na okrajoch alebo prienikoch kostí. Najčastejšie sa vyvíjajú v hlavných kĺboch, ako sú kolená, bedrá, plecia a chrbtica. Výrastky na kostiach boli však objavené aj v kĺboch ​​prstov a môžu sa vyskytovať aj v oblasti päty nohy. Môžete mať kostnú ostrohu, ktorá zostáva roky nezistená, pretože nespôsobuje žiadne príznaky. Ale zmeny vášho tela alebo úrovne aktivity môžu “aktivovať“ existujúcu kostnú ostrohu, takže sa stane problémom. Okamžite budete vedieť, či sa to stane, pretože v postihnutej oblasti vás začnú sužovať nepríjemné pocity.

Príčiny

Dôvody, pre ktoré sú kostné ostrohy problematické, sa líšia v závislosti od ich umiestnenia. Väčšina je však spôsobená zápalom. Tento zápal stimuluje bunky, ktoré tvoria kosť, aby vytvorili kostné usadeniny v oblasti, kam nepatria. Chrbtica, koleno alebo plece môžu byť spôsobené poškodením kĺbov. Členkové alebo kolenné ostrohy môžu byť výsledkom lokálneho zápalu spôsobeného poranením. Pätné ostrohy môžu byť spôsobené nerovnováhou hmotnosti v chôdzi alebo behu alebo oslabenými kosťami v chodidlách. Kostné ostrohy môžu byť tiež dôsledkom usadenín vápnika tvorených nadmernou kyslosťou v oblasti tela.

Príznaky

Keď sa príznaky zhoršia, môžu mať vplyv na každodenné fungovanie. Je zrejmé, že neutíchajúci zlý pocit je najťažšie zvládnuteľným príznakom. Kostné ostrohy však môžu tiež spôsobiť opuch, slabosť kĺbov, znecitlivenie a obmedzený rozsah pohybu. Každá z nich môže spôsobiť problémy, ale kombinácia príznakov môže vážne obmedziť vašu každodennú činnosť.

Najlepšie esenciálne oleje pre výrastky na kostiach

Levanduľový esenciálny olej – Stres a úzkosť môžu zvýšiť citlivosť vnímania sužujúcich pocitov v danom mieste. Levanduľa má relaxačné vlastnosti, čo z nej robí dokonalý olej na zníženie stresu a nepohodlia. Môže sa aplikovať priamo na vaše ostrohové miesto alebo ho pridať do kúpeľa s Epsomovou soľou.

Mätový esenciálny olej – Olej z mäty piepornej má chladivé, mentolové účinky. Ak je vaše miesto v kostnej ostrohe teplé a opuchnuté, je to perfektné ošetrenie. Rýchlo sa vstrebáva do pokožky, zmierňuje teplo, opuchy a nepríjemné pocity. Znižuje tiež zadržiavanie tekutín, čo prispieva k zníženiu rozsahu pohybu.

Eukalyptusový esenciálny olej – Eukalyptus má vlastnosti podobné mäte piepornej a je možné ho použiť úplne rovnakým spôsobom.

Myrhový esenciálny olej – Hlavnými zlúčeninami myrhy sú terpenoidy a seskviterpény. Tieto zlúčeniny majú protizápalové aj antioxidačné vlastnosti. Slúžia tiež na stimuláciu prietoku krvi do tkanív. Zmiernenie opuchu a zvýšenie cirkulácie v postihnutej oblasti sa osvedčili ako účinné metódy pri kostných ostrohách.

Kadidlový esenciálny olej – Kadidlo má celý rad prospešných vlastností. Má dezinfekčné a prečisťujúce účinky. Týmto spôsobom zvyšuje imunitný systém. Je tiež účinný ako upokojujúci prostriedok, takže zmierňuje stres a nepohodlie.

Pomarančový alebo iný citrusový esenciálny olej – Citrusové oleje majú protizápalové a upokojujúce vlastnosti.

Kurkumový esenciálny olej – Tento olej zmierňuje opuchy a urýchľuje proces regenerácie. Má protizápalový účinok.

Esenciálny olej Wintergreen – Olej Wintergreen sa už dlho používa na tlmenie nepríjemných ťaživých pocitov. Aplikuje sa priamo na miesto ostrohy a rýchlo sa vstrebáva cez pokožku. Znecitlivuje nervy a zmierňuje nepríjemné pocity. Poskytuje tiež teplo a zvyšuje cirkuláciu v okolí.

Pár slov na záver

Kostné ostrohy môžu byť neviditeľné alebo rušivé. Či už spôsobujú mierne nepohodlie alebo extrémne súvisiace s dysfunkciou, existujú cesty úľavy. Je dôležité preskúmať všetky alternatívy, aby ste si vybrali tú, ktorá najlepšie vyhovuje vašim potrebám. Na základe najnovších informácií má zmysel považovať éterické oleje za vašu prvú a dúfajme, že poslednú líniu obrany. V každom prípade nie je potrebné trpieť. Začnite to riešiť ešte dnes.

Podobné články