fbpx

Prečo sú esenciálne oleje doTERRA drahé?

Stále sa veľa ľudí pýta jednu otázku: Prečo je doTERRA taká drahá? Nuž, poďme sa teda na to pozrieť.

Esenciálne oleje doTERRA pochádzajú z celého sveta a sú starostlivo testované, aby obsahovali správne chemické zlúčeniny. Majú certifikát, že ide o čisté esenciálne oleje a nie je k nim nič pridané. Niektoré spoločnosti prehlasujú, že ponúkajú čisté esenciálne oleje, avšak k týmto olejom pridávajú oleje nižšej kvality, čím znižujú kvalitu a čistotu daného esenciálneho oleja. Bohužiaľ takouto technikou však aj naďalej môžu klasifikovať svoje oleje za “čisté“.

Ďalším dôvodom prečo je doTERRA drahšia v porovnaní s inými značkami je ten, že tieto oleje sú oveľa silnejšie a účinnejšie. Mnoho z týchto olejov bolo testovaných na vnútorné použitie, čo prispieva k tomu, že sú jedným z najväčších distribútorov olejov na svete.

Väčšina distribútorov kupuje esenciálne oleje od sprostredkovateľa, čo znamená, že nemajú kontrolu nad kvalitou produktov. Navyše je tu ešte kritická otázka, kde sa rastliny pestujú. Spoločnosť doTERRA si dala za cieľ vytvoriť jedinečný rozdiel v porovnaní so všetkými ostatnými – spoločnosť robí chemickú analýzu na každom mieste na svete, aby sa ubezpečila, že rastliny použité na výrobu ich esenciálnych olejov sa pestujú na pôde, ktorá obsahuje tie najlepšie chemické zlúčeniny.

Rastliny potom pestujú pestovatelia, ktorí sú odborníkmi v tejto oblasti a svoju prácu vykonávajú dlhé roky. Na splnenie svojich vysokých štandardov CTPG robí doTERRA chemickú analýzu každej dávky pôdy, ktorú zamýšľa použiť. Žiadny z týchto procesov nie je lacný, avšak poskytuje veľmi kvalitný a konzistentný produkt, do ktorého sa nič nepridáva.

To tiež znamená, že mnohé z ich olejov sú vnútorne bezpečné. Ostatné spoločnosti to nemôžu sľubovať kvôli plnidlám vo svojich výrobkoch – takéto esenciálne oleje môžu byť doplnené chemikáliami, ktoré nechcú, aby ich zákazníci požili.

Do ceny oleja doTERRA vo fľaštičke vstupuje veľa vecí, vrátane:

 • Skutočný éterický olej – či už ho kúpili od veľkoobchodníka alebo priamo od poľnohospodára.
 • Náklady na prepravu, plnenie fliaš, skladovanie, preprava k spotrebiteľovi a ďalšie náklady s tým spojené.
 • Miesto odkiaľ olej pochádza – napríklad rastliny vetiver sa pestujú na Haiti a v Indonézii, ktorých výroba môže stáť viac.
 • Testovanie treťou stranou.
 • Réžia spoločnosti.
 • Marketing, reklama, náklady na distribútora, propagačné akcie.
 • Vzdelávanie – so spoločnosťou doTERRA môžete mať prístup k mnohých vzdelávacím zdrojom spoločnosti online, na kongresoch a výnimočných udalostiach po celom svete.
 • DoTERRA tiež vybudovala kultúru darcovstva, pričom veľa wellness konzultantov pomáha každému, kto má záujem.

Na druhej strane môžu iné spoločnosti dosiahnuť nízke ceny svojich olejov znížením nákladov nasledovne:

 • Pridanie plnív alebo chemikálií a ich zriedenie v skutočnom éterickom oleji, čo ich zároveň robí nebezpečnými.
 • Môžu dostávať rastliny z menej požadovaného miesta na výrobu svojich olejov.
 • Nezískavajú nezávislé testy tretích strán pri každej várke éterického oleja.
 • Sú startupovou spoločnosťou a môžu si krátkodobo dovoliť mať malú réžiu.
 • Tiež to znamená, že nemajú dostatok ľudí na zabezpečenie najvyššej kvality ich olejov.
 • Nemajú dobrú politiku vrátenia tovaru, tak ako ju má spoločnosť doTERRA.

Aby sme to zhrnuli, spoločnosť doTERRA má drahé výrobky kvôli ich extrémne vysokým štandardom, ktoré si vyžadujú len tie najlepšie éterické oleje. Máloktorá spoločnosť môže konkurovať doTERRE. Zatiaľ čo iní sa usilujú predať zákazníkom lacné oleje, doTERRA udržiava svoje výrobky stopercentne poctivé. A práve takéto éterické oleje potrebuje naša domácnosť.

 

Podobné články