fbpx

Prírodná ochrana pred slnkom

Všetci milujeme slnko, avšak dobre poznáme to, že netreba sa mu príliš dlho vystavovať. Dlhý pobyt na slnku môže mať totiž nepriaznivý vplyv na našu pokožku nielen z krátkodobého, ale aj z dlhodobého hľadiska. Preto je nevyhnutná každodenná ochrana pred slnkom.

Taktiež nezabúdajte na to, že slnko škodí pokožke aj vo chvíli, kedy práve priamo nepáli. Slnečné lúče (typu UVA) prechádzajú do druhej vrstvy pokožky a sú hlavnou príčinou predčasného starnutia a dokonca až 80% škodlivého žiarenia prechádza cez mraky a tak škodí pokožke, aj keď nie je jasno. Vďaka celoročnému chráneniu pokožky pred slnečným žiarením predídete spáleniu, dlhodobému poškodeniu pokožky, predčasnému starnutiu kože, nerovnomernému tónu pleti a dokonca aj horším zdravotným ťažkostiam.

Prírodná alternatíva pred slnečným žiarením

Ak nie ste práve zástancami chemických opaľovacích krémov, ktoré sú dostupné v drogériách či lekárňach, ale práve naopak, prikláňate sa k prírodnej verzii, máme pre vás skvelé správy. Existujú aj prírodní pomocníci, ktorí vás ochránia pred slnkom. Nemusíte sa tak obávať, že prípravok, ktorý na seba dáte obsahuje chemické prímesi či dokonca nanočastice. Ak ste nikdy o nanočasticiach nepočuli, vysvetlím vám o čo ide.

Nanočastice môžu vznikať prirodzene – uvoľňujú sa samovoľne v priemyselných alebo domácich procesoch, ako je varenie, výrobné procesy, doprava, sopečná činnosť či spaľovanie. Nanočastice, ktoré sa nachádzajú v ovzduší, vznikajú napr. po výbuchu sopky, pri požiaroch a spaľovaní najmä fosílnych palív (palivo do automobilov, uhlie), pri priemyselných činnostiach (smog), pri zváraní (zváračské dymy), pri fajčení (pevné častice z dymu cigariet, ktoré dýchajú fajčiari i pasívni fajčiari atď.). Alebo môžu byť špeciálne priemyselne vyrobené pre spotrebiteľské výrobky a vyspelé technológie. Vyrábajú sa predovšetkým prostredníctvom riadenej chemickej reakcie, zatiaľ čo prirodzene sa vyskytujúce nanočastice sa generujú pri erózii a chemickej degradácii živých a neživých materiálov. Za nanočasticu sa považuje spravidla malý objekt, ktorého priemer je v rozsahu 1 – 100 nanometrov, teda približne 1/10.000 priemeru ľudského vlasu. Dostávajú sa cez póry do ľudského tela a môžu mať negatívny vplyv na ľudský organizmus.

Chráňte sa s doterrou

Aj v širokej ponuke medzi doterra produktami nájdete prostriedok, vďaka ktorému sa budete účinne chrániť proti slnku. Reč je o kréme pre deti Diaper Rash cream. Tento unikátny krém obsahuje upokojujúcu zmes éterických olejov levanduľa, čajovník a mrkva čím pomáhajú vyvážiť a upokojiť pokožku, zatiaľ čo bohaté bambucké maslo hydratuje a zanecháva pokožku jemnú a hladkú. Non-nano oxid zinočnatý vytvára bariéru na ochranu pred prebytočnou vlhkosťou.

Mnohí nedajú dopustiť na kombináciu Diaper krému spolu so zmesou Salubelle. Tú si natrite skôr ako samotný krém. Vďaka zmesi nebudete biely a krém sa ľahšie vstrebe do pokožky. Navyše, budete ešte profitovať z omladzujúcich a regeneračných účinkov.

Taktiež môžete vyskúšať skombinovať Diaper krém spolu s Terrashieldom, ktorý má repelentné účinky.

 

A čo je dôležité, nezabudnite sa natierať niekoľkokrát denne, dokonca aj vtedy, keď prší alebo sú chladnejšie mesiace!

Podobné články