fbpx

Domáci krém na holenie

DIY-Shaving-Cream-5Vybrať vhodný a originálny darček pre muža nie je nič jednoduché. Tak mi napadlo, že môžem skúsiť vyrobiť krém na holenie.  Ako mnohí z vás vedia, u mňa doma používame doTerra esenciálne oleje a zisťujeme, že sa dajú použiť na veľmi veľa vecí. Ďalší dôvod, prečo mi napadlo niečo také vyrobiť, je snaha o minimalizovanie používania chemikálií v našej domácnosti, kvôli synovej alergii (ale zníženie množstva chemických výparov, a menej chemikálií votretých do pokožky je dobré aj pre nás ostatných.) a keby sa náhodou manželovi nepáčil, tak si s ním môžem holiť svoje nôžky. (hehe)

Vyzerá, že vyrobiť krém na holenie ja veľmi jednoduché, funguje a vonia výborne. A tiež presne viem čo v ňom je, že neobsahuje žiadne chemikálie ani konzervačné látky.

Recept na krém na holenie

2/3 pohára bambuckého masla (Shea Butter) 
2/3 pohára kokosového oleja
1/4 pohára olivového oleja 
10-20 kvapiek obľúbeného esenciálneho oleja (odporúčam Balance, Frankincense s bielou jedľou, Aromatouch, …. vlastne všetko okrem citrusov, pokiaľ plánujete v rámci 12 hodín ísť na slnko – citrusy so slnkom fotosenzitívne reagujú- môžu vzniknúť škvrny
2 lyžice sódy bikarbóny
6 kvapiek vitamínu E (voliteľné) – dá sa kúpiť v lekárni

  1. Roztopte bambucké maslo a kokosový olej v hrnci dvojitým dnom.
  2.  Vmiešajte olivový olej a svoje vybrané esenciálne oleje a zmiešajte.
  3.  Vmiešajte sódu bikarbónu a odložte do chladničky, až kým to nevychladne a nestuhne (približne2 hodiny).
  4.  Po stuhnutí vymixujte mixérom, na hladkú a krémovú konzistenciu.
  5.  Preložte do vzduchotesnej nádoby.  Približná doba do expirácie je 3 mesiace.

 

 

Podobné články