fbpx

Douglaská jedľa – esenciálny olej

Douglaská jedľa

Získava  sa zo stále zelených stromov na Novom Zélande a má unikátne chemické zloženie, ktoré jej dáva očistnú, povzbudzujúcu a osviežujúcu vôňu. Olej z Douglaskej jedle sa často používa vo vianočnou priemysle, pretože jej vôňa pripomína les. Olej z Douglaskej jedle  tiež veľmi dobre čistí pleť (pri vonkajšom použití).
Ako invazívna rastlina Nového Zélandu, ktorá ohrozuje životné prostredie, Douglaská jedľa poskytuje doTERRE príležitosť udržateľne a zodpovedne získavať olej  z mladých zelených stromčekov Douglaskej jedle. Používaním týchto stromov na esenciálny olej, doTERRA pomáha znížiť environmentálny vplyv invazívnej rastliny, ktorá sa rýchlo šíri a zaberá krajinu Nového Zélandu. Keď kupujete esenciálny olej  doTERRA, môžete vedieť, že váš olej bol zodpovedne ťažený a dôkladne otestovaný .

 Účinky a použitie oleja z Douglaskej jedle

 1. Môžete si vytvoriť vlastný Vianočný sprej na vytvorenie vianočnej domácej atmosféry. Jednoducho zmiešajte 15 kv Kadidla, 15 kv Grapefruitu, a 30 kv Douglaskej jedle do sklenenej sprejovanej fľaštičky. Dolejte vodou a sprejujte.
 2. Mnohí ľudia používajú olej z Douglaskej jedle na pokožku, pretože pri vonkajšom použití má čistiace účinky na pleť. Pridajte kvapku oleja z douglaskej jedle do svojho pleťového krému, a pomôže vám čistiť pleť. Vzhľadom na svoje chemické zloženie, esenciálny olej z Douglaskej jedle je veľmi dobrý na čistenie—či už umývate povrch kuchynskej linky, alebo čistíte svoju pokožku.
 3. Olej z Douglaskej jedle tiež čistí vzduch a zbavuje ho patogénov. Môžete ho použiť v difuzéri, alebo v spreji.
 4. Keby ste chceli relaxačnú chladivú masáž – zmiešajte 1-2 kvapky Douglaskej jedle s 1-2 kvapkami Wintergreenového oleja. Ako podkladový olej môžete použiť Frakcionovaný kokosový olej, pretože je bezpečný a vysoko kvalitný. Riedenie olejov podkladovým olejom pomôže vyhnúť sa prípadnému podráždeniu pokožky.
 5. Tento olej tiež pomáha sústrediť sa. V difuzéri to dobre funguje spolu s Citrónovým olejom, Divokým pomarančom alebo Bergamotom. Môžete ho inhalovať priamo z fľaštičky.

Zábavný fakt: Douglaská jedľa je pomenovaná pod Davidovi Douglasovi, známom Škótskom botanikovi. Avšak vedecký názov tohto stromu, Pseudotsuga menxiesii, je podľa Archibalda Menziesa, jedného z Douglasových  konkurentov – botanikov.

Chemické zloženie oleja z Douglaskej jedle

Hlavné zložky: B-pinene, a-pinene, 3-carvene, sabinene

Chemické zloženie Douglaskej jedle je jedinečné, pretože spája beta-Pinene,  zložku, ktorá sa nachádza v Citrónovom a Limetkovom esenciálnom olej, s monoterpénmi, ktoré sú bežne v stromových olejoch. Toto spojenie vytvára špecifickú vôňu podobnú drevitým olejom, ako sú Kadidlo, Jalovec a Cyprištek, ale drží si citrusový tón.

Oleje, ktoré sa dobre zmiešavajú s Douglaskou jedľou

Svieža, drevitá vôňa Douglaskej jedle sa dobre zmiešava s citrusovými, drevitými a korenistými esenciálnymi olejmi .

Sprej na čistenie povrchov

 • Do sprejovacej fľaštičky zmiešajte:
 • 5 kvapiek Douglaskej jedle
 • 4 kvapky citrónového oleja
 • 3 dcl vody

Vianočná vôňa do difúzera:

 • 3 kv Douglaskej jedle
 • 1 kv Škoricového oleja

Upozornenia

Možná senzitivita pokožky. Držte z dosahu detí. Ak ste tehotná, kojíte, alebo ste v lekárskej starostlivosti, poraďte sa so svojím lekárom. Vyhnite sa kontaktu s očami, vnútrom uší a citlivými oblasťami.

 

Podobné články