fbpx

Esenciálne oleje pre krásne a zdravé vlasy

Všetky ženy túžia po krásnych zdravých lesklých vlasoch a hustej hrive ako levice. Vďaka esenciálnym olejom a ich úžasným účinkoch doprajete svojim vlasom výživu, hydratáciu, upokojenie, podporíte rast, zamedzíte vypadávanie a prinavrátite stratený lesk.

Úvodný balíček esenciálnych olejov doTERRA
Balíček Úvod do esenciálnych olejov obsahuje 5 ml fľaštičky dōTE
RRA Certifikovaných čistých esenciálnych olejov terapeutickej triedy Levandulu, Citrón a Mätu.
Táto úžasná prezentačná krabička tiež obsahuje navrhované spôsoby použitia týchto olejov, čím poskytuje vašim záujemcom okamžité skúsenosti s výhodami esenciálnych olejov, ktoré dokážu zmeniť život.
Intro Kit – 1 pk (32180005)
Cena: €30,40 Navštivit eShop

Levanduľa

Levanduľový esenciálny olej má antimikrobiálne a antibakteriálne vlastnosti, ktoré zlepšujú zdravie vlasovej pokožky a tiež ju hydratujú. Taktiež môže urýchliť rast vlasov.

Tip: Zmiešajte niekoľko kvapiek do 3 lyžičiek základného oleja, vmasírujte do vlasovej pokožky a nechajte pôsobiť 10 minút. Následne umyte ako bežne vlasovým šampónom. Urobte tak niekoľkokrát za týždeň.

Peppermint

Zvyšuje cirkuláciu v oblasti aplikácie, čo môže podporiť rast vlasov, pričom zvyšuje aj počet folikúl.

Tip: Zmiešajte 2 kvapky so základným olejom a vmasírujte do vlasovej pokožky. Nechajte pôsobiť 5 minút a potom si vlasy bežne umyte vlasovým šampónom.

Rozmarín

Ak chcete podporiť rast vlasov a ich hrúbku, rozmarínový esenciálny olej je skvelá voľba, keďže vďaka svojej schopnosti zlepšuje bunkovú generáciu.

Tip: Zmiešajte niekoľko kvapiek so základným olejom a naneste na vlasovú pokožku. Nechajte pôsobiť 10 minút a potom bežne umyte vlasovým šampónom. Pre dosiahnutie lepších výsledkov opakujte túto procedúru dvakrát do týždňa.

Cédrové drevo

Keďže esenciálny olej z cédrového dreva vyvažuje olej produkujúce žľazy vo vlasovej pokožke, zabraňuje ich vypadávaniu a zároveň podporuje ich rast. Má tiež antibakteriálne a protiplesňové vlastnosti, ktoré dokážu zabraňovať tvorbe lupín.

Tip: Zmiešajte niekoľko kvapiek s 2 lyžičkami základného oleja. Vmasírujte do vlasovej pokožky, nechajte pôsobiť 10 minút a následne bežne umyte vlasovým šampónom.

Citrónová tráva

Esenciálny olej z citrónovej trávy účinne bojuje proti lupinám, pričom pomáha zabraňovať ich tvorbe.

Tip: Zmiešajte niekoľko kvapiek s vaším vlasovým šampónom alebo kondicionérom a vmasírujte do vlasovej pokožky počas umývania vlasov.

Tymián

Esenciálny olej z tymiánu môže pomôcť podporiť rast vlasov tým, že stimuluje pokožku hlavy a aktívne zabraňuje vypadávaniu vlasov.

Tip: Zmiešajte 2 kvapky s 2 lyžicami základného oleja a aplikujte na vlasovú pokožku. Nechajte pôsobiť 10 minút a následne vlasy umyte.

Šalvia

Šalvia pomáha zvyšovať rast vlasov a taktiež im dodáva silu a zabraňuje ich lámavosti.

Tip: Zmiešajte 3 kvapky s vaším vlasovým kondicionérom alebo s 1 lyžicou základného oleja. Nechajte pôsobiť 10 minút a následne opláchnite.

Melaleuca

Esenciálny olej z čajovníka má silné čistiace, antibakteriálne a antimikrobiálne vlastnosti. Pomáha tiež zvýšiť rast vlasov a upokojuje vlasovú pokožku.

Tip: Pridajte 10 kvapiek do vášho šampónu alebo kondicionéru ak používate častejšie, alebo zmiešajte 3 kvapky s 2 lyžicami základného oleja a nechajte pôsobiť 15 minút pred opláchnutím.

Ylang ylang

Ak máte suché, krehké, lámavé vlasy, esenciálny olej z ylang ylangu pomáha stimulovať kožný maz, pričom môže zlepšiť štruktúru vlasov a znížiť ich lámavosť.

Tip: Zmiešajte 5 kvapiek s 2 lyžicami teplého oleja. Vmasírujte do vlasovej pokožky, zabaľte vlasy do teplého uteráku. Nechajte pôsobiť 30 minút a následne opláchnite.

Podobné články