fbpx

Ako povzbudiť radosť, život a prekypovať energiou

Pocity únavy a vyčerpanosti sú často signálom Vášho tela, aby ste mu venovali viac pozornosti a lásky. Tu je zopár tipov, ako na to:

1. Užívajte kvalitné doplnky výživy

Pretože priemerná strava neobsahuje dostatok živín, je dôležité denne užívať výživové doplnky, ako napríklad doTERRA Balíček celoživotnej vitality® alebo Mito2Max®.

2. Obedná rozcvička

Väčšina ľudí si uvedomuje, že cvičenie pomáha od stresu a úzkosti. Avšak namiesto toho, aby ste cvičili ráno, alebo koncom dňa, skúste cvičiť popoludní. Štúdie ukazujú, že popoludňajšia rozcvička dokáže zvýšiť vašu produktivitu – a za ten čas mimo kancelárie to stojí.

3. Ponaťahujte sa a dýchajte

Hlboké dýchanie z bránice pomúže rozprúdiť krv a naťahovanie pomáha zenergizovať svaly a myseľ, aby ste vedeli odraziť akúkoľvek úzkosť, ktorá by sa k vám chcela prikradnúť.

4. Osviežte sa esenciálnymi olejmi

Difúzovanie  akéhokoľvek citrusového oleja preukázateľne pozdvihuje a zlepšuje náladu, zatiaľ čo Kadidlo, Peppermint a rozmarín, povzbudzujú vnímavosť a čulosť zmyslov.

5. Choďte von

Jednoduché vdychovanie čerstvého vzduchu po dobu 20 minút môže zlepšiť vašu náladu aj hladinu energie. Popritom tiež môžete získať potrebné množstvo vystavenia sa slnku, aby ste si udržali vysokú hladinu vitamínu D.

6. Jedzte menšie, častejšie jedlá

Jedlo  je v prvom rade palivom pre naše telo, a keď začíname byť hladní, naša nálada aj úroveň aktivity môže rýchlo upadnúť.  Aby ste nedostávali vlčí hlad, jedzte zdravšie, menšíe jedlá častejšie.

7. Choďte na Aromatouch®

Regeneračné účinky aplikácie esenciálnych olejov Technikou  AromaTouch Vám pomôžu vrátiť sa do svojho stredu a redukovať stres. Ubezpečte sa, že predtým, aj potom vypijete dostatok vody.

8. Buďte dobre hydratovaní

Je dôležité mať v tele dostatok vody, aj keď je hoci chladnejšie počasie a vy sa cítite, že  až toľko vody nepotrebujete. Zdržte sa sladkých nápojov, ktoré vás v skutočnosti dehydrujú.

9. Dobre sa vyspite

Vaše telo počas spánku robí veľa, vrátane samoliečenia a regenerácie. Ubezpečte sa, že si doprajete dostatok odpočinku—u dospelých je odporúčané množstvo 7-9 hodín denne.

10. Dajte si šlofíka počas dňa

Možno sa Vám zdá, že aj dlhší popoludňajší spánok by mohol byť výborný nápad, ale mohlo by vás to spomaliť na zvyšok dňa a potom by ste ani v noci nemuseli dobre spať. Namiesto toho si dajte  rýchleho popoludňajšieho šlovíka – tak na 15- 20 minút.

Esenciálne oleje na zvýšenie energie

Baliček celoživotné vitality

Peppermint, Wild Orange, Rosemary, InTune®, Cedarwood, Frankincense, Citrus Bliss®, Elevation, Motivate

Výborné sú tiež kombinácie ako napr. Peppermint s pomarančom do dlaní a vdychovať – to pomôže na okamžité prebudenie. K peppermintu je dobrou kombináciou aj Frankincense.

Rozmarín mierne zvýši tlak a povzbudzujte pamäť.

In tune pomáha eliminovať počet myšlienok, sústrediť sa na jednu vec a dokončiť projekt.

Citrus bliss a Motivate  sa dajú použiť v difuzéri ,alebo aj nanášaním na zápästia, prípadne natieraním na zadnú stranu kolien na to aby ste mali dobú náladu a „vzpružený krok“.

Prípadne Bazalku s Cédrom natrieť ponad obličky na regeneráciu a dlhodobé zvýšenie energie.

Podobné články