fbpx

OPÝTAJTE SA DOKTORA HILLA

Dr. David K. Hill je odborník na zdravotné účinky esenciálnych olejov a je Predsedom medicínskej komisie dōTERRA.DrHillVienna

Ako mám používať esenciálne oleje na svoje vlastné jedinečné potreby?

Naše telo nám dáva množstvo  ukazovateľov ako dosiahnuť dobré zdravie. Máme indikátory toho, ktoré jedlá sú pre nás dobré a ktoré nie sú. Toto je normálny proces, ktorým prechádzame. To isté platí aj pre  esenciálne oleje.  Jednotlivé esenciálne oleje nemusia každého z nás ovplyvňovať úplne rovnakým spôsobom. To čo  nám umožňuje dosiahnuť výsledky, ktoré najviac hľadáme sú jednotlivé vlastnosti oleja spárované s jednotlivými charakteristikami našich osobných potrieb a zdravia. Ich nájdenie od nás vyžaduje trochu času na spoznávanie ako esenciálne oleje interagujú s našimi jedinečnými okolnosťami. Keď máte toto zvládnuté—esenciálne oleje vám poskytnú niečo, čo inde nenájdete.

Prečo sú niekedy odlišnosti vo vôni esenciálnych olejov?

Jedna z výhod esenciálnych olejov je variabilita, ktorú poskytujú.  Esenciálne oleje sú čisté botanické výťažky, ktoré sa z času na čas trochu líšia. Túto  rôznorodosť niekedy spôsobujú nekontrolovateľné vplyvy prostredia, medzi ktoré patria poveternostné podmienky, teplota, slnečné žiarenie, vlhkosť a pôdne podmienky v čase žatvy.  Na druhú stranu je mnoho vecí, ktoré ovplyvňujú kvalitu esenciálneho oleja, ktoré môžeme ovplyvňovať prostredníctvom správneho výberu pestovateľov, správnej techniky destilácie, produkčných postupov, a testovania kvality.  Ľudia majú dobre vyvinutý čuch, a tak dokážu rozlíšiť aj jemné rozdiely, aj keď terapeutické vlastnosti ostávajú nezmenené.  Je dôležité mať na pamäti, že aj keď je vôňa dôležitá, je často odrazom  environmentálnych faktorov a nie vždy indikátorom kvality. Tieto prirodzené odchýlky nie sú v žiadnom prípade znakom nízkej kvality produktu, ale naopak demonštrujú  neuveriteľnú verzatilitu rastlín a ich schopnosť prispôsobiť sa prostrediu.  Táto prispôsobivosť je jedným z mnohých dôvodov, prečo ľudia stále majú ďalšie a ďalšie skvelé skúsenosti pri používaní esenciálnych olejov.

Aké sú základné princípy, ktoré by som mal nasledovať, keď chcem posilniť imunitu svojej rodiny?

Máme tendenciu  viac riešiť imunitu počas zimných mesiacov, keď na nás prichádza sezóna chrípky a nádchy. Je dôležité vybudovať si dennú rutinu používania esenciálnych olejov, ktorá zahŕňa difúzovanie,  čistenie povrchov a osobnú aplikáciu počas tohto času, keď náš imunitný systém dostáva viac zabrať. Popri esenciálnych olejoch je výživa ďalším kľúčovým aspektom pri udržiavaní silnej imunity všetkých členov rodiny. Balíček  celoživotná vitalita a citrusové oleje sú účinné stabilizátory. Ktoré by sme mali používať denne. Citrusové oleje dokážu zvýšiť produkciu glutatiónu. Vieme, že glutatión posilňuje bunkové štruktúry imunitného system, a tak zlepšenie hladiny glutatiónu nám dáva väčšiu odolnosť vo všetkých tkanivách tela. Potrebujeme tiež mať na zreteli  imunitné oslabovatele ( stress, slabá výživa, atď.) a manažovanie týchto záležitostí prostredníctvom  úpravy životného štýlu a každodenného používania esenciálnych olejov.

Podobné články