fbpx

dōTERRA® výrobné postupy: Ako sa vyrábajú oleje prvotriednej kvality?

Ústredný princíp produkcie: Zachovanie všetkých terapeutických vlastností olejov

Viac než iba komerčný záujem.

Od svojich začiatkov v roku 2008, prvoradým záujmom dōTERRA®  nebol iba komerčný aspekt marketingu esenciálnych olejov, ale ľudia. dōTERRA®, bola založená na to, aby produkovala kvalitné oleje a učila ľudí, ako ich majú správne používať.

Od svojho začiatku  dōTERRA® namiesto premýšľania o svojich cieľoch v peňažných termínoch si dala za úlohu produkovať oleje najvyššej kvality, ktoré obsahujú najširšie maožné spektrum najaktívnejších terapeutických zložiek, bez ohľadu na ich cenu.

Rastlinné zdroje dōTERRA®: Kde to všetko začína

Aby vám mohla priniesť esenciálne oleje najvyššej kvality, dōTERRA® prehľadala svet, aby našla rastliny, ktoré rastú na panenskej pôde, nekontaminované chemickými hnojivami, pesticídmi, fungicídmi alebo herbicídmi, a ďaleko od zdrojov znešistenia, ako sú jadrové elektrárne, továrne, diaľnice alebo vysoko zaľudnené mestá.

Destilácia olejov: Tradičný spôsob, ako zachovať kvalitu oleja

Pretože  dōTERRA® proces destilácie sa deje priamo na poli, kde rastú dané rastliny, môžu byť destilované za čerstva.  Toto je pri produjcii olejov najvyššej kvality úplne najdôležitejšie, pretože esenciálne oleje v rastlinách sú veľmi prchavé, a akýkoľvek odklad v ich destilácii znamená, že sa tie vzácne oleje vyparia.  Pred zberom skúsení manažéri monitorujú percento danej rastliny v čase kvitnutia, správny čas dňa na zber a množstvo glukózy (alebo tehly v rastline) a a mnohé ďalšie faktory nevyhnutné pre produkciu najvyššej kvality CPTG®, certifi kovaných čistých esenciálnych olejov terapeutickej triedy.

Bez ohľadu na cenu, v porovnaní s metódami komerčných firiem, ktoré destilujú oleje, dōTERRA® robí extraordinárne kroky, aby počasa procesu destilácie zachovali všetky krehké aromatické zložky svojich esenciálnych olejov:

→ Rastliny sú destilované parou, v malých várkach v predĺžených časových inteervaloch, za použitia nízkeho tlaku a malej teploty;  tent tradičný spôsob destilácie sa celé stáročia používal v Európe.

→ Pri procese destilácie nie sú použité ani pridané žiadne rozpúšťadlá, ani syntetické chemikálie akéhokoľvek druhu.

→ Variče sú vyrobené z drahých zliatin nehrdzavejúcej ocele jedálenskej triedy.  Dôvodom  je, že meď, alebo oceľ nižšej triedy sú reaktívnejšie materiály a môžu reagovať s olejmi, tým by pozmenili ich chemickú štruktúru a poškodili ich chemické vlastnosti.

Nezávislé analýzy olejov, na zaistenie najvyššej kvality

Po výrobe sa každá vzorka analyzuje v nezávislom laboratóriu, aby ssa zabezpečila najvyššia kvalilta.

dōTERRA®,nastavila nový štandard kvality.  Ponúka iba CPTG®, certifikované čisté esenciálne oleje terapeutickej triedy, ktorú sú podlľa môjho odhadu najkvalitnejšie, aké sa dajú nájsť kdekoľvek.dōTERRA® zdvihla latku v tom, čo CPTG, certifikovaná čistá terapeutická trieda skutočne znamená.

Žiadne skratky pre lacnejšiu výrobu olejov

Eukalyptový esenciálny olejEucalyptus Essential Oil

Kvôli svojim mnohým vlpyvným zlúčeninám, je eukalyptus kľúčovou prísadou v liečivách na kašeľ a hrdlo a mastiach na hrudník. Eukalyptus má široké použitie pre svoje upokojujúce a čistiace schopnosti rovnako  ako aj na uľahčenie dýchania*. Na aromatické a masážne použitie.

Eucalyptus Radiata – Essential Oil 15ml (30060005)

Cena: €18.00

Navštivit eShop

Produkcia CPTG®, certifikovaných-čistých-esenciálnych olejov terapeutickej triedy je veľmi drahá.  Potrebné metódy sú náročné na čas a prácu, a často spotrebujú niekoľko stovák— dokonca tisícok — kilogramov surového rastlinného materiálu, na výrobu pod litra esenciálneho oleja.  Nepríklad,

  • na výrobu pol litra medovky melissa sa spotrebujú tri tony rastlín.  Jej extrémne nízka výťažnosť spôsobuje, že ssa predáva po $9000 do $156,000 za kilo.
  • Naa výrobu pol litra ružového oleja sa spotrebuje 2500 ružových lupienkov.

Nie je ťažké nájsť lacnejšie esaenciálne oleje, ale esenciálne oleje dōTERRA®  vám ponúknu za vaše peniaze väčšiu hodnotu.

Podobné články