fbpx

Esenciálne oleje, ktoré pomôžu priniesť vnútorný pokoj

Aromaterapia je jedným z najlepších nástrojov, ktoré máme k dispozícii, pokiaľ ide o udržanie pocitu vnútorného pokoja a pohodlia v náročných časoch. Medzi vedľajšie účinky dlhých pobytov strávených v interiéroch v posledných mesiacoch môžu patriť pocity úzkosti a letargie. To môže výrazne znížiť hladinu dopamínu. Existujú však spôsoby a prostriedky, ktoré nám pomôžu udržať našu náladu na uzde a priniesť vytúžený pokoj.

Aromaterapia má moc spojiť vás s prírodou a priviesť vás späť k sebe. Po vdýchnutí tieto silné oleje pochádzajúce z rastlín prenášajú senzorické informácie cez čuchový nerv a spájajú nos priamo s dôležitým limbickým systémom – časť nášho mozgu, ktorá reguluje emócie. Akonáhle je táto oblasť stimulovaná povzbudzujúcimi vôňami, ako je citrón, čierne korenie alebo grapefruit, povzbudí sa aj váš pocit emočnej pohody.

Od valčekov s pulznými hrotmi, ktoré sú pripravené na okamžité zmiernenie úzkosti, až po domáce vône, ktoré vám prinesú úľavu a pokoj do vašej svätyne, objavte najlepšie aromaterapeutické oleje, ktoré vám pomôžu zbaviť sa nepríjemných pocitov.

Grapefruit

Grepový olej, ktorý je chválený pre svoje vlastnosti čistenia vzduchu, je éterický olej, ktorý môžete vyskúšať, ak vy a váš dom potrebujete osviežujúci reštart. Jeho nádherne svieža vôňa, ktorá pripomína zrelé ovocie na slnečných cestách do zahraničia. Pomôže vyčistiť a zbaviť zápachu dusného vzduchu. Navyše vám zdvihne náladu vďaka jeho upokojujúcemu účinku na nadmerne stimulovaný nervový systém a myseľ.

Serenity   

Táto zmes má upokojujúcu a relaxačnú arómu, ktorá poskytuje jedinečný užívateľský zážitok. Túto dokonale vyváženú zmes je možné vycítiť okamžite a preniesť používateľa do stavu blaženého pokoja. doTERRA Serenity kombinuje éterické oleje známe svojou schopnosťou vytvárať pred spánkom príjemné prostredie. Aplikujte jednu až dve kvapky do rúk počas celého dňa a nadýchnite sa, aby ste znížili denné stresové faktory života, alebo rozptýlite v noci, aby ste stíšili nepokojné bábätko alebo dieťa. Pridanie éterického oleja Cédrové drevo, Ho Drevo a Vetiveru dodáva zmesi Serenity prízemnú arómu, ktorá povzbudzuje pokojnú atmosféru, keď je čas stíšiť sa.

Čierne korenie

Keď sa na vás začne plaziť letargia, je to éterický olej, po ktorom siahnite. Stimulujúce a korenisté čierne korenie je vynikajúce na použitie vo vašej domácnosti počas dňa, keď potrebujete okamžité vyzdvihnutie. Jeho schopnosť zvýšiť bdelosť vám pomôže sústrediť sa na to, čo je dôležité, keď ste doma. Keď sú povzbudzujúce vlastnosti čierneho korenia zmiešané s ľahko voňavými nosnými olejmi (ako je hroznový alebo mandľový), môžu upokojiť náladu v priebehu niekoľkých sekúnd. Klasická vôňa, ktorá pomáha odbúravať rušnú myseľ.

Eukalyptus

Chladiace výpary z eukalyptového oleja sa najlepšie osvedčia pomocou difuzéru, ktorý dáva vôni možnosť voľne prúdiť po vašom dome, otvoriť zmysly a uvoľniť všetky upchaté dutiny.

Levanduľa

Drsný nočný spánok? Váš záchranca by mohol byť levanduľový éterický olej. Ak ste sa počas tejto doby cítili obzvlášť úzkostlivo alebo nepokojne, upokojujúce účinky levandule usilovne pracujú na utíšení vašej mysle a pomôžu vás uspať. Naneste niekoľko kvapiek na váš vankúš, doprajte si relaxačný kúpeľ alebo dajte pár kvapiek do difuzéru, uvoľnite sa a relaxujte. To by mohol byť ideálny okamih na trochu meditácie alebo vizualizácie. Sedatívne účinky levandule vás v okamihu prenesú z vašich každodenných starostí a vďaka nej si doprajete pokoj.

Neroli

Vneste do svojho domova vitalitu Tuniska s týmto bohatým citrusovým éterickým olejom. Je vedecky dokázané, že zvyšuje serotonín, znižuje krvný tlak a znižuje hladinu stresového hormónu kortizolu v tele. Jeho svieža pomarančová vôňa rýchlo zdvihne zlú náladu.

Šalvia – Kadidlo – Rozmarín

Tieto tri esenciálne oleje pracujú v dokonalej harmónii, aby ste otvorili svoje srdce a zmysly. Šalvia je známa pre svoje vlastnosti znižujúce stres, môže pôsobiť veľmi uzemňujúco vo chvíľach úzkosti. Teplé a korenené kadidlo vytvára relaxačný aromatický zážitok. Rozmarín môže pomôcť zlepšiť koncentráciu a zdvihnúť náladu.

Citrón – Bergamot – Pomaranč

Sila troch osviežujúcich olejov v jednom. Ak zmiešate niekoľko kvapiek týchto troch esenciálnych olejov, vznikne dekadentná zmes éterických olejov z citrusových aróm (pozdvihujúci citrón, bergamot a sladký pomaranč), ktorá má osviežujúci a prečisťujúci účinok. Táto zmes podporuje optimizmus a povzbudí vašu náladu.

Vyberte si ten správny esenciálny olej pre vás a zistite, ktorá vôňa dokáže stíšiť vaše emócie a priniesť vytúžený pokoj.

Podobné články