fbpx

Polypy, myómy a iné výrastky na maternici

Polypy na maternici sú nezhubné výrastky na maternici, ktoré sa niekedy objavia počas reprodukčných rokov.  Nespájajú sa so zvýšeným rizikom rakoviny maternice a skoro nikdy sa nevyvinú do rakoviny. Až 3 zo 4 žien majú polyp na maternici niekedy počas svojho života, ale mnohé z nich o tom ani nevedia, pretože často nezapríčiňujú žiadne symptómy.
Myómy na maternici sa vyvíjajú z hladkého svalového tkaniva maternice (myometrium), polypy vznikajú z tukového tkaniva. Jednotlivá bunka sa opakovane rozmnoží a eventuálne vytvára svetlú, gumovitú hmotu odlišnú od susedného  tkaniva. Spôsoby rastu maternicových polypov sa líšia – niektoré môžu pokračovať v pomalom raste; lné môžu zostať rovnakej veľkosti alebo sa časom samostatne zmenšiť.

Deep Blue®Deep Blue®

Podľa najnovších štúdií, viac než polovica z nás trpí pretrvávajúcim nepohodím. Deep Blue® od dōTERRA® je upokojujúcim riešením tejto výzvy. Wintergreen (libavka), camphor (gáfor), peppermint (mäta), blue tansy, blue chamomile (modrý harmanček), helichrysum (slamiha) and osmanthus spojupracujú na zmiernení bolestí kĺbov sa svalov. Jeho účinky sú hlboké a prenikavé s udržateľnými výsladkami. Po vmasírovaní Deep Blue do postihnutej oblasti pocítite jeho chladivé terapeutické účinky takmer okamžite. Iba pre vonkajšie použitie.

Deep Blue –Upokojujúca zmes 5ml (31050005)

Cena: €45.00

Navštivit eShop

U žien, ktoré majú symptómy, tie najčastejšie symptómy polypov na maternici môžu byť:

  • Silné menštruačné krvácanie
  • Predlžené doby menštruácie — sedem a viac dní menštruačného krvácania
  • Tlak alebo bolesť v panve
  • Časté močenie
  • Potiaže s vyprázdňovaním močového mechúra
  • Zápcha
  • Bolesť chrbta alebo nôh

Vzácne môže polyp spôsobovať akútnu bolesť, keď prerastie svoju zásobáreň krvi. Keď nemá živiny, začína odumierať. Vedľajšie produkty degenerácie polypu môžu prenikať do okolitého tkaniva a spôsobovať bolesť a horúčku. 

Riešenie pomocou esenciálnych olejov

BOLESŤ Deep Blue, AromaTouch a iné špecifické oleje aplikovaní priamo na miesta bolesti. Môžete tiež použiť Techniku AromaTouch na častej a pravidelne báze.

ČISTENIE: Spomína sa čistenie pečene a čistenie od kvasiniek. Najpoužívanejšie je čistenie od kvasiniek, ktorého autorstvo sa pripisuje Dr. Hillovi, ktoré obsahuje:

· 5 kvapiek citrónu

· 5 kvapiek čajovníka

· 3 kvapky oregána

Dajte oleje do kapsule a užite vnútorne dvakrát denne 10-14 dní, 2 týždne pauza a potom zopakujte.

Tiež môžete zvážiť kadidlový olej pri fibroidných cystách atď. Použite ho na zredukovanie existujúcich abnormalít, alebo ho zvážte ako prevenciu ich vytvárania. Kadidlo tiež uvedie do rovnováhy endokrinný systém. Použite ho tak, že si kvapnete 2 -3 kvapky pod jazyk ráno a večer.

Dr. Hill tvrdí, že medzi polypmi a kvasinkami existuje súvislosť, preto navrhuje čistenie od kvasiniek s použitím GX Assist a PB Assist.