fbpx

Spearmint (Mäta kučeravá)

spearmintMäta kučeravá je trvalkou, ktorá rastie do výšky 27 až 100 cm a darí sa jej v miernom podnebí. Pre jej mätovú chuť sa často používa v žuvačkách, cukríkoch a v dentálnych produktoch a môže sa tiež používať na podporu zdravých ďasien a zubov. Mäta kučeravá sa po stáročia používa kvôli jej pozitívnym účinkom na zažívanie a na podporu zdravia dýchacej sústavy. Jej sladká, osviežujúca vôňa má očisťujúce a povznášajúce účinky, takže je ideálna na vyčistenie mysle a vyvoláva pozitívnu náladu. Mäta kučeravá je veľmi odlišná od mäty piepornej, čo z nej robí miernejšiu variantu pre deti a osoby s citlivou pokožkou. Dá sa použiť i na varenie a to v šalátoch, nápojoch a dezertoch, ale môže sa tiež pridať do domácich šalátových dresingov či na marinovanie mäsa.
POUŽITIE
• Rozptýľte ju na zlepšenie sústredenia a pozdvihnutie nálady.
• Naneste ju na zubnú kefku pre zdravé ďasná a čestvý dych.
• Pridajte 1 či 2 kvapky do dezertov, nápojov, šalátov či iného jedla ako príchuť a na podporu trávenia.
• Pri zriedkavom podráždení žalúdka pridajte 1 až 2 kvapky do vody a vypite.
NÁVOD NA POUŽITIE
Rozptyľovanie: Pridajte 3 až 4 kvapky do Vami zvoleného difúzera.
Vnútorné použitie: Pridajte 1 kvapku oleja do cca 120 ml tekutiny.
Vonkajšie použitie: Naneste 1 či 2 kvapky oleja na zvolené miesto. Ak chcete znížiť možnosť precitlivenosti pokožky, zmiešajte ho s dōTERRA frakcionovaným kokosovým olejom. Viac informácií nájdete nižšie.
UPOZORNENIE
Možnosť precitlivenosti pokožky. Skladujte mimo dosahu detí. Ak ste tehotná, kojíte alebo ste pod lekárskym
dohľadom, konzultujte používanie so svojím lekárom. Vyhýbajte sa kontaktu s očami, vnútornou časťou ucha a inými citlivými oblasťami.

Podobné články