fbpx

Zubná pasta On Guard

V bežne dostupných produktoch dennej spotreby je toľko prídavných látok a chemikálií, že sa už mnohí ľudia snažia znížiť svoj príjem chemikálií tým, že si vyberajú prírodné kozmetické a a hygienické produkty ako šampóny, mydlá a iné veci , ktoré sú bez parabénov, bez SLS (Sodium Lauryl Sulfate).  Šampón a kondicionér, ktorý používam, dokonca píše, že je bezlepkový! Teraz už nie je problém zvoliť si bezpečnejšiu alternatívu. S čím som ale mala problém je zubná pasta. Skúsila som niekoľko pást, ktoré sa dajú nájsť v bioobchodoch, ale všade som narazila na rovnaké problémy: Vôbec mi nechutila, alebo na konci zanechávala čudnú pachuť, alebo som z nej jednoducho nemala čistý a svieži pocit.

toothpaste

doTERRA On Guard prírodná bieliaca pasta

No a teraz používam doTerra’s On Guard Natural Whitening Toothpaste…a JE SKVELÁ. Neobsahuje žiadane parabény, Laurel sulfát, ani fluór. A ani žiadne abrazívne látky. Čistí a bieli pomocou esenciálnych olejov. Klinčekový olej sa už oddábna používa na liečenie zubov, kvôli tomu, že je analgetický, protizápalový, antioxidačný, protivírusový a antibakteriálny. V kombinácii s ďalčími olejmi zmesi On Guard plus myrha a mäta … poviem takto, CHUTÍ MI.  Jeho chuť je ľahká a osviežujúca škoricovo, klinčekovo mätová. Nie je pri nej žiadny problém s tým, že by podráždila ďasná (ako bežné zubné pasty), práve naopak je dobrá aj proti paradentóze.

 

doTERRA On Guard Natural Whitening Toothpaste ingredients: Glycerin, Water, Hydrated Silica, Hydroxyapatite, Xylitol, Calcium Carbonate, Cellulose Gum, Mentha piperita (Peppermint) Essential Oil, Citrus sinensis (Wild Orange) Essential Oil, Eugenia caryophyllata (Clovebud) Essential Oil, Cinnamomum zeylancum (Cinnamon Bark) Essential Oil, Eucalyptus radiate (Eucalyptus) Essential Oil, Rosemarinus officinalis (Rosemary) Essential Oil, Stevia rebaudiana (Stevia) Extract, Gualtheria procumbens (Wintergreen) Essential Oil, Commiphora myrrha (Myrrh) Essential Oil, Sodium Lauroyl Sarcosinate, Carrageenen, Titanium Dioxide.

Podobné články