fbpx

Hnev

hnevMnohí ľudia, ktorých poznám sú negatívne ovplyvňovaní vonkajšími okolnosťami. A mnohí z nich na to reagujú hnevom. Tak som si prečítala niečo o hneve a čo robí s ľudským telom, keď ho v sebe príliš dlho zdržiavame. To, čo som sa dozvedela, je dosť desivé.

Ak v sebe nosíme hnev, začíname poškodzovať svoje systémy. Naše telo na to nie je stavané. Potrebujeme sa postaviť problému hneď ako to je možné, a vykonať to, čo je potrebné, aby sme mohli uvoľniť negatívne pocity. Jeden zo spôsobov, ako to urobiť je, doma difúzovať esenciálne oleje.

Šesť najbežnejších olejov na manažovanie hnevu sú: Levandula, Vetiver, Bergamot, Kadidlo, Santalové drevo a Divoký pomaranč. Tiež by som spomenula zmesi olejov, ktoré mne najviac pomáhajú priviesť naspäť pokoj do duše . Zmes Serenity a zmes Balance. Niekedy ich používam osobitne, alebo zmiešam Serenity s kadidlom. Niekedy ich zmiešam spolu (Serenity a Balance).

Tieto oleje nám pomáhajú, aby sme sa zbavili zvieravého rozhorčenia, ktoré sa v nás buduje. A to najlepšie na tom je, počas vdychovania esenciálnych olejov, sa dokážeme uvoľniť a nechať myseľ pracovať na tom, aby sa zbavila pocitu nepriateľstva, ktorý sme cítili. Je to prirodzená terapia. A verte mi, uvoľnenie negatívnej energie je znovuzískanie svojej moci a v zásade tým príčine hnevu povieme, už na do mnou nemáš žiadnu moc.’ To je skvelý postoj a prístup, ktorý takto môžeme získať.

Podobné články