fbpx

Lymfatický systém

Máte upchatý nos? Je pravdepodobné, že potrebujete rozprúdiť lymfu. Lymfatický systém nie je niečo, čomu bežne venujeme veľa pozornosti, ale lymfatické uzliny sa občas vedia upchať a spomaliť tok lymfy –podobne ako je to pri cievach. Lymfatický systém reguluje imunitný systém, tak by sme si ho mali udržiavať v tom najlepšom stave.

Čiže, keď je oslabený lymfatický system, oslabí sa aj imunita a potom sme viac zraniteľní pre vírusy a baktérie, ktoré čakajú na to, kedy budú môcť preniknúť do nášho system a troche nám znepríjemniť život.

Prečo potrebujem detoxikovať svoj symfatický system?

Lymfatický system v našom tele, je akýmsi systémom na zber odpadu. Je to práve lymfatický system, čo zbiera toxíny, ktoré sa dostanú z prostredia do tela, rovnako ako aj tie, ktoré uvoľňujeme, keď robíme nejakú očistu, boli sme na masáži, alebo napríklad aj napravovaní u chiropraktika. Ak sa tento odpad neodstríni, vedie to k spomaleniu lymfatického systému, čo následne vedie k opuchu lymfy.

Kedy by som mal detoxikovať lymfatický systém?

Keď cítite, že na vás lezie nádcha, alebo chrípka, je to dobré upozornenie, že by ste mali detoxikovať lobr. grapefrutový eterický olejymfu. Na podporu tohto procesu môžete použiť esenciálne oleje.

Ktoré esenciálne oleje pomáhajú pri detoxikácii?

Olej z cédrového dreva a Grapefruitový olej sú vynikajúce na lymfodrenáž. Upokojujú, sú mierne hrejivé prečistia lymfu, zároveň podporia celkovú cirkuláciu a odblokujú cievy. Pridajte trochu Feniklového esenciálného oleja, čo je prospešné pre uľahčenie regulácie zadržanej vody, a mate skvelý recept na lymfatický detox.

Akým spôsobom môžem použiť esenciálne oleje na detoxikáciu lymfatického systému?

Lymfatický systém na rozdiel od cievneho systém nemá “pumpu”. Tok lymfy je zabezpečovaný bežnými pohybmi tela, čo je dôvod, prečo je dôležité hýbať sa každý deň!

Manuálna lymfodrenáž, od profesionálneho maséra je hlavným spôsobom, ako detoxikovať lymfatický systém. Lymfatická masáž je veľmi jemná. Masáž s esenciálnymi olejmi podporí a stimuluje váš lymfatický system, ale aj keď nemáte prístup k masérovi, iba to, že naniesiete oleje na svoju pokožku dovolí olejom, aby prenikli do vášho krvného obehu, a to im umožní, aby pomohli vašej lymfe.

Môžete tiež pridať jednu až dve kvapky Grapefruitového oleja do vody. Pitie takejto vody nie je nápomocné iba vášmu lymfatickému systém, ale pomáha tiež tráveniu a obličkám.

Nebuďte prekvapení, keď budete troche viac sopliť, je to súčasťou uvoľňovania toxínov

Podobné články