fbpx

Zdravie ústnej dutiny a zdravie srdca

Čo myslíte začína starostlivosť o vaše srdce staraním sa o váš úsmev?

Srdcové choroby sú v Spojených štátoch zabijakom číslo jedna. Keď rozmýšľate o zdraví  vášho srdca, možno vám príde ma myseľ vysoký tlak,  alebo cholesterol, ale kedy naposledy ste rozmýšľali o svojom srdci pri čistení zubov?

Nedávny výskum ukázal, že baktérie žijúce v ústnej dutine môžu byť ďalším ukazovateľom kardiovaskulárneho ochorenia. V štúdii publikovanej v decembri 2011 je nájdená korelácia medzi periodontálnym ochorením a koronárnym ochorením srdca. V roku 2005 a 2006 bolo urobených niekoľko  predklinických výskumov, ktoré ukázali, že ústne baktérie dokážu kolonizovať bunky v koronárnej artérii a produkovať zmeny, ktoré sa spájajú s ochorením srdca.

On Guard® ochranná zmes

On Guard jedinečnou zmesou olejov od dōTERRA® vyvinutou na podporu zdravej imunitnej funkcie. Olej z divokého pomaranča skombinovaný s klinčekom, škoricou eukalyptom a rozmarínom, ponúkzmes na imunituajú voňavú, prírodnú a efektívnu alternatívu k syntetickým prípravkom na podporu imunity. On Guard, so svojou unikátnou vôňou, je jednou z najuniverzálnejších zmesí olejov od doTERRA. Je tiež bezpečný na čistenie povrchov, ktoré prichádzajú do kontaktu s potravinami, ako netoxický spôsob čistenia, alebo na čistenie vzduch rozptyľovaním do vzduchu. On Guard je vynikajúci na eliminovanie vírusov, kvôli svojim účinným zložkám. Na aromatické masážne alebo vnútorné použitie.

On Guard – Protective Blend 15ml (31100005)

MOC: €48,00 VOC: 36,00

Navštivit eShop

Spojitosť medzi ochorením srdca a zdravím ústnej dutiny je silná, ale výskum neurobil definitívny záver o tom, že čo spôsobuje čo. To čo vieme, je podľa Americkej akadémie  Periodontológie ľudia s periodontálnymi chorobami majú dvojnásobné riziko, že budú mať ochorenie koronárnej artérie, alebo srdcové ochorenie. Iná štúdia zistila, že prítomnosť bežných problémov v ústach, vrátane ochorenia ďasien, gingivitídy, zubných kazov a, chýbajúcich zubov boli rozvako dobrými ukazovateľmi v predpovedaní ochorenia srdca ako hladina cholesterolu.

Zdravý životný štýl  a a každodenné čistenie zubov kefkou a zubnou niťou by mali byť naším cieľom na zvýšenie celkového zdravia a pohody a na podporu zdravého srdca.

Dve teórie o spojitosti:

1- Keď sa ústne baktérie dostanú do krvi, baktérie sa môťžu usadiť na už vytvorenom povlaku v stenách ciev, zvyšujú tak povlak v cievach a zvyšujú zápal v danej oblasti.

2-Je možné, že zápal v ústach spájaný s periodontálnymi ochoreniami zvyšuje nýchylnosť vášho celéhosystému na zápal.Ochorenia ako je ochorenie srdca a diabetes sú zápalové ochorenia.

Prírodné riešenia pre zdravie ústnej dutiny:

Esenciálne oleje na bezepečnú a efektívnu ústnu vodu,kloktajte 1 kvapku On Guardu vo vode. Klinček je na nepohodlie v ústnej dutine a myrha je proti krvácaniu z ďasien

On Guard spája prírodné ingrediencie s esenciálnymi olejmi priaznivými pre ústnu dutinu, na ochranu pred baktériami a patogénmi, zatiaľ čo redukuje povlak a bieli zuby.

Začína vaša starostlivosť o srdce starostlivosťou o váš úsmev?

 

Podobné články