fbpx

Čajovník – olej ochrany

„Spoznajte a stanovte svoje hranice“

Hľadáte esenciálny olej, ktorý pomôže vám a vašej rodine vyzerať a cítiť sa výborne? Tak tu som jeden pre vás našla. Čajovník má skvelé ochranné vlastnosti a množstvo použití.

Olej s latinským názvom Melaleuca alternifolia pôsobí ako účinný čistič na udržanie zdravej imunity a pomáha ochraňovať nás pred rôznymi neželanými nástrahami, ktoré sa nedajú vidieť voľným okom.

Stačí jeden nádych tohto oleja na to, aby ste hneď pocítili jeho silné imunitné a očistné vlastnosti. Jeho bylinková vôňa je silná a pomerne ľahko rozoznateľná, podobne ako gáfor.

Aboridžinci – pôvodní obyvatelia Austrálie po stáročia používali listy čajovníka ako liečivo na rôzne potiaže. Napríklad tak, že podrvili lístky a naniesli olejové zvyšky na pokožku, aby sa ochladili. Rovnako aj vdychovali vôňu podrvených lístkov, aby sa im lepšie dýchalo.

Ak keď staré národy verili, že tento olej  má magické vlastnosti, vedci pomohli odhaliť, čo stojí za tým, že ho mnohí za magický považujú.  Tento olej obsahuje 92 zložiek, ktoré spolu vytvárajú olej, ktorý pomáha aj keď sa nanáša na telo, môže sa aj užívať vnútorne alebo difúzovať do vzduchu za pomoci difuzéra na studenú hmlu.

Ako čajovníkový olej pomáha na emočné telo?

Mnohé vzťahy sú založené na princípoch dominancie a podriadenia, pretože sme sa niekde v detstve naučili, že je lepšie držať si myšlienky pre seba a povedať áno. Obzvlášť vo vzťahoch medzi mužmi a ženami toto často vedie k nespokojnosti, ovládaniu a eventuálne k rozvodu.

Jediný spôsob, ako sa vyslobodiť z tohto cyklu je naučiť sa stanoviť si hranice a držať sa vlastnej cesty. Čajovníkový olej je dobrým ochrancom na tejto ceste. Nepomáha iba fyzicky, tým, že pomáha zabíjať patogény, ale tiež zvyšuje  energiu človeka potrebnú na to, aby sa zbavil aj emocionálnych patogénov.

Stáva sa vám, že ste tak oddelení od svojej cesty, a od seba, alebo zrazu máte málo energie a neviete si to vysvetliť? Cítite sa nepohodlne v davoch? Čajovníkový olej pomáha zastaviť negatívne energie prichádzajúce od ostatných ľudí a posilňuje vaše vlastné energetické pole.

Čajovníkový olej vám dá energiu znovu sa spojiť s ostatnými ľuďmi. S novonadobudnutou silou stretnete nových ľudí, ktorí budú rešpektovať vás a vaše hranice

Pomáha v procese sebapoznávania.

Účinky a použitie čajovníkového esenciálneho oleja

  1. Vyskúšajte pridať kvapku-dve čajovníkového oleja do vášho odličovača, alebo hydratačného krému, pre čerstvý vzhľad pokožky.
  2. Kvapnite niekoľko kvapiek čajovníka do sprejovej fľaštičky a doplňte vodou. Používajte ako prirodzení čistič v domácnosti na kuchynskú linku, povrchy, kľučky a iné povrchy,  na ktorých by mohli byť nepriateľské mikroorganizmy. Jednoducho nasprejujte na povrch a zotrite čistou handričkou.
  3. Pridajte kvapku čajovníkového oleja do 2 dcl vody, citrusového alebo iného nápoja a vypite na podporu imunitného systému a na podporu čistého dýchania.
  4. Vyskúšajte čajovník s vodou ako sprej po opaľovaní, na upokojenie podráždenej pokožky.
  5. Na trochu pasívnejšiu aplikáciu čajovníka, kvôli podpore imunity vyskúšajte pridať niekoľko kvapiek tohto oleja do difuzéra, obzvlášť dôležité v zimných mesiacoch. Takýmto spôsobom čajovníkový olej prečistí vzduch v miestnosti a umožní členom vašej rodiny vdychovať účinky tohto oleja a nemusia sa ani zastaviť na to, aby ste ich ponatierali
  6. Ak máte pocit ťažkých nôh po prechádzke, vykúšajte naniesť niekoľko kvapiek tohto oleja na spodok chodidiel pre okamžité osvieženie.
  7. Osviežte si dych a dezinfikujte ústa tak, že pridáte kvapku čajovníka a mäty do vody a použijete po čistení zubov ako ústnu vodu.
  1. Nanášaním na pokožku čajovníkový olej poskytuje úľavu a osvieženie pleti, ktorá vykazuje známky podráždenia, alebo unavenosti. Keďže dokáže skutočne do hĺbky čistiť, je účinným pomocníkom pri dennej starostlivosti o pokožku, ktorú pomôže rozžiariť. Tento olej je veľmi jemný, ale kvôli lepšiemu vstrebávaniu ho odporúčam aplikovať na tvár vo verzii Doterra touch, čo je roll on fľaštička s guličkou, kde je tento olej už riedený s frakcionovaným kokosovým olejom.

Upozornenia pri čajovníkovom oleji

Ako pri väčšine ostatných olejov, tehotné alebo dojčiace ženy, alebo ľudia v lekárskej starostlivosti by mali tento (aj iné oleje) používať s opatrnosťou. Môže vzniknúť precitlivelosť.

Podobné články