fbpx

Šalvia – olej vízie

Šalviový esenciálny olejŠalvia –Clary sage

„Majte jasno a poznajte svoju víziu“

Každý z nás má tvorivú silu, ktorá často leží skrytá a nevyužitá. Niečo v nás, čo chce a malo by byť vyjadrené. Jedinečné vlastnosti, pre ktoré sme prišli na tento svet. Tieto vlastnosti máme často potlačené, prípadne ani nevieme, že ich máme.

Olej zo Šalvie lúčnej nás dokáže podporiť v tom, aby sme zmenili vnímanie a znova sa spoznali. Šalvia dáva silu žiť vo svojej pravde, je to jeden z najlepších olejov na podporu vnútorného centra energie.

Časť vedomia, ktorá vníma naše vízie môže a našu budúcnosť, môže byť občas prázdna – to je vtedy, keď cez tmu nevidíme nič vo svojej mysli. Šalvia je výborným pomocníkom pre tieto prípady, pretože  má vibrácie a silu potrebnú na to, aby rozptýlila tmu a nepotrebné ilúzie.

Pomáha nám rozoznávať naše limitujúce programy a jej svieža vôňa dokáže podnietiť odvahu zostať otvoreným, aby sme vždy mali nové myšlienky, inšpiráciu a videli nové perspektívy. Tento olej pomáha pri zmenách a pri procese emocionálneho liečenia

Šalviu prezývajú aj „Jasné oko“, túto svoju prezývku v stredoveku pre svoju schopnosť pomáhať pri očných problémoch.

 • Šalvia lúčna má krásnu sladkú orieškovú vôňu. Výborne sa zmiešava s citrusmi a tiež s levandulou, koriandrom, cypruštekom, kadidlom, geraniom, ružou, santalovým drevom, bielou jedľou a vetiverom.
 • Niektoré účinky Šalvie, ľudia popisujú ako „euforické“ , aj keď nie každý zažíva takýto  vyšší stav. Väčšina z nás po jej použití je jednoducho uvoľnená, možno trochu ospalá, takže nie je dobrý nápad dať šalviovú masáž niekomu, kto potom šoféruje domov. Lepší nápad je dať mu trochu oleja, s ktorým si potom môže doma urobiť aromaterapeutický kúpeľ.  Šalvia krásne pôsobí proti stresu a napätiu, a tiež jemne, ale účinne vyrovnáva emočné traumy.
 • Má výborné účinky na pomoc pri astme, pretože uvoľňuje kŕče v prieduškách, a pomáha proti úzkosti a emočnému napätiu, ktoré astmatici pociťujú.
 • Rovnaké vlastnosti sú potenciálne  nápomocné pri migrénach, ktoré majú pôvod v prílišnom napätí, ktoré je za nimi. Pretože šalvia je veľmi uvoľňujúca, je veľmi nápomocná pri rekonvalescencii, obzvlášť po chrípke, keď sa mnohí ľudia cítia veľmi oslabení, počas depresie, alebo v šestonedelí.
 • Pretože mierne zahrieva a je protikŕčová, pomáha pri tráviacich problémoch, obzvlášť pri  kŕčoch, alebo kolikovitých bolestiach. Môže sa použiť ako pomôcka pri jemnej rytmickej masáži brucha, alebo teplého zábalu.
 • Šalvia môže pomocť pri nepravidelnej, alebo chýbajúcej menštruácii. Najlepšie je ju použiť v prvej polovici menštruačného cyklu, keď sa používa v druhej polovici, môže vyvolať väčšie krvácanie.
 • Jedna z užitočných funkcií Šalvie je prevencia nadmerného
 • V časoch, keď bola rozšírená tuberkulóza, Šalvia sa používala na boj proti nadmernému poteniu v noci, ktoré pacienti mali, a tiež na posilnenie imunitného systému, aby mohol lepšie bojovať proti  tuberculosis bacillus.
 • Estrogén a jeho dôležitá funkcia v ľudskom tele je jednou z kontroverzných tém vzhľadom na niektoré mýty a vážne dezinformácie, ktoré sa vo svete aromaterapie šíria.
 • Šalvia od Doterry má iba 1% fytoestrogénov ako súčasť svojho zloženia,   a to je skvelý spôsob, ako podporiť bunkové receptory počas balancovania hormónov a reprodukcie  buniek – je to veľmi jemná podpora. Doterrácka Šalvia je čistá a pôsobí priaznivo na balancovanie systémov a podporuje prirodzené samouzdravovanie tela.
 • Psychologicky je Šalvia hlboko uvoľňujúca, euforická a revitalizujúca. Šalvia pomáha posilňovať jemné energie a inšpiráciu zhora.
 • Šalvia posilňuje sny (farbu a intenzitu) a a pomáha nájsť riešenia, podporuje rozhodovanie.
 • Šalvia má schopnosť pomôcť zapamätať si sny a preto sa odporúča nekombinovať ju s alkoholom – historicky je zdokumentovaných mnoho príbehov, že táto kombinácia môže spôsobiť zlé nočné mory a veľké stavy po opici, o ktorých sa píše už v Biblii.

Recepty:

 • na menštruačné potiaže, natrite tri až päť kvapiek na brucho.
 • Zmiešajte s harmančekom a kvapnite do vody do kúpeľa na kúpeľ, ktorý vás uvoľní od stresu. Naneste na chodidlá, alebo pulzné body na vyrovnanie hladiny hormónov.
 • Difúzujte, alebo naneste pred spaním na vankúš, pre výdatný spánok.
 • Na podporu zdravej pokožky hlavy a zdravé vlasy pridajte do šampóna alebo kondicionéra.
 • Zmiešajte s Frakcionivaným kokosovým olejom na masírovanie, upokojenie a omladenie pokožky.

Tipy od fanúšikov z facebooku:

“Použila som šalviu pri pôrodi a na začatie tvorby mlieka. Mala som ho hneď na druhý deň po narodení dcérky! Bolo to úžasané!” -Sylvia McBride “

“Dala som si šalviu do šampónu a na chodidlá na noc. Šalvia je môj úplne najobľúbenejší olej. Moje telo je na pocit vyrovnanejšie a už nestrácam toľko vlasov pri sprchovaní.”-Jaclyn Smith “

“Dávam si ju na brucho pri menštruačných kŕčoch a oni prestanú v rámci niekoľkých minút!”-Amanda Deeter Freeston

“Dávam si ju na členky, chodidlá a ponad srdce pri návaloch tepla. Tiež na pulzné body (zápästia, zátylok) na upokojenie počas dňa. Milujem šalviu!” -Renee Frensko “

 • UPOZORNENIE: Počas tehotenstva používajte šalviu iba v poslednej fáze tehotenstva, po začatí pôrodu!! Nikdy nepoužívajte šalviu spolu s pitím alkoholu!!!!

Podobné články