fbpx

Citrónová tráva a jej netradičné použitie

Je to jeden z obľúbených olejov na masáže kvôli tomu, že citrónová tráva poskytuje štipľavú dymovú arómu a ponúka pleti čistiace a tonizačné účinky.

Citrónová tráva je vysoká, vytrvalá rastlina, má jemnú citrusovú príchuť a hojne sa používa v ázijskej kuchyni do polievok, čajov a karí, ako aj k rybám, hydine, hovädziemu mäsu a morským plodom. Okrem svojej jedinečnej príchute podporuje esenciálny olej z citrónovej trávy zdravé trávenie a pri požití pôsobí ako tonikum pre celkový systém tela. Taktiež čistí a tonizuje pokožku a pre tieto výhody sa často používa v produktoch starostlivosti o pleť. Citrónová tráva je ideálny olej na použitie pri masážnej terapii. Vôňa tohto oleja je štipľavá bylinková a môže zvýšiť povedomie a podporiť pozitívny rozhľad.

Hlavné výhody esenciálneho oleja Citrónová tráva

Podporuje zdravé trávenie ak sa užíva vnútorne (nakvapkať do kapsule alebo pridať do jedál).

Kombinuje sa so základným olejom pre upokojujúcu masáž.

Zriedený so základným olejom aplikujte po dlhom behom alebo namáhavom cvičení pre osviežujúci pocit.

Použitie:

  • Kombinujte rovnaký podiel frakcionovaného kokosového oleja a oleja z citrónovej trávy na masáž po náročnom tréningu.
  • Použite na dochutenie jedál a mäsových pokrmov, pričom dodáte jedlu jedinečnú príchuť a zároveň podporíte zdravé trávenie.
  • Na difúzovanie sa dobre hodí k bazalke, kardamónu alebo mäte klasnatej (spearmint).
  • Použite ho ako parfum. Predtým ako pôjdete von ho zdrieďte a potrite alebo postriekajte na pokožku.
  • Esenciálny olej z citrónovej trávy prirodzene odpudzuje hmyz a slúži ako prírodný repelent.

Netradičné použitie:

Tento olej je úžasný na čistenie všetkých vecí. Či sa jedná o čistenie v domácnosti, alebo dokonca aj keď chcete vyčistiť vaše fyzické prostredie či dokonca aj energetické prostredie. Difúzujte esenciálny olej z citrónovej trávy, aby ste prečistili vzduch od škodlivých látok, ale zároveň aj vyčistili prostredie od negatívnej energie.

Bonus však je, že dokáže poslúžiť namiesto odlakovača na nechty a pekne odstrániť lak z nechtov prírodnejším spôsobom ako chemikálie, ktoré sú v bežných odlakovačoch. Nakvapkajte pár kvapiek na vatový tampón, priložte k nalakovanému nechtu, nechajte chvíľu pôsobiť a potom jemnými pohybmi lak zotrite.

Návod na použitie:

Difúzovanie: Použite tri až štyri kvapky do difuzéra podľa vášho výberu.

Vnútorné použitie: Zrieďte jednu kvapku do 118 ml tekutiny.

Lokálne použitie: Naneste jednu až dve kvapky na požadované miesto. Zrieďte s frakcionovaným kokosovým olejom, aby ste minimalizovali citlivosť pokožky.

Upozornenie:

Možná citlivosť pokožky. Uchovávajte mimo dosahu detí. Ak ste tehotná, dojčíte alebo ste v starostlivosti lekára, poraďte sa ohľadom užívania so svojím lekárom. Zabráňte kontaktu s očami, vnútornými ušami a citlivými oblasťami.

Podobné články