fbpx

Top 5 olejov do difuzéru pre relaxáciu

Hľadáte prírodný spôsob, ktorý vám pomôže zrelaxovať? Určite neváhajte a siahnite po esenciálnych olejov, ktoré nakvapkáte do difuzéru. Zmierníte nimi stres i úzkosti, upokojíte sa po náročnom dni zaplavenom rodinnými povinnosťami a stresujúcom stretnutí v práci a nastúpi zaslúžená relaxácia. Difúzovanie esenciálnych olejov vám môže pomôcť vytvoriť prostredie bez stresu a odplaviť vaše starosti. V tomto článku sa s vami podelím o najlepšie esenciálne oleje, ktoré sa difúzujú pre relaxáciu a odbúranie stresu.

Ako sa preukázalo, účinky stresu sú pre vaše telo škodlivé, najmä pokiaľ ide o dlhodobý stres. Stres z času na čas zasiahne každého z nás. Je to jednoducho prirodzený fyzický a duševný výsledok životných skúseností. Môže byť spôsobený finančnými problémami, čakajúcimi termínmi alebo každodennými povinnosťami v práci, škole a rodine. Stres môže byť však vyvolaný aj vážnejšími udalosťami meniacimi život, ako napríklad smrť milovaného človeka, novou diagnózou či nejakou nepredvídanou vážnou hrozbou.

Dlhodobý stres môže spôsobiť zdravotné nepríjemnosti a ovplyvniť váš celkový zdravotný stav. Difúzovanie esenciálnych olejov môže pomôcť pri upokojení nervového systému a povzbudení emócií.

Najlepšie oleje pre relaxáciu

Päť esenciálnych olejov, ktoré si predstavíme nižšie, vám pomôžu zmierniť prejavy stresu a dostanú vás do uvoľneného stavu mysle. Môžu byť použité samostatne alebo spoločne, takže si pokojne môžete zvoliť aj kombináciu, ktorá sa vám páči.

Tento zoznam predstavuje iba malý počet esenciálnych olejov, ktoré môžete použiť na relaxáciu. To je jedna z vecí, ktoré na esenciálnych olejoch tak milujem. Existuje totiž veľa možností, z ktorých si môžete vyberať keď hľadáte emocionálnu podporu alebo ako pomoc pri zmiernení iného nepohodlia.

Levanduľový esenciálny olej

Najznámejšia vôňa zo všetkých, sladká aróma levanduľového oleja vám umožní snívať o jarných rozkvitnutých poliach. Tento olej vám okamžite pozdvihne náladu a budete sa cítiť uvoľnenejšie.

Nielen, že je perfektný ako prvá pomoc, ale môžete ho použiť aj ako prostriedok na okamžité uvoľnenie stresu, relaxačný spánok alebo ako upokojujúci prostriedok na zvládnutie životných problémov.

Citrónový esenciálny olej

Táto jednoduchá vôňa s mladým duchom v sebe skrýva niekoľko prekvapení. Citrónový olej sa zvyčajne používa na oživenie a osvieženie vašej energie počas spomalených a nudných chvíľ. Existujú však aj dôkazy, že citrónový olej má tiež upokojujúce vlastnosti.

Osviežujúca citrusová vôňa citrónu vám okamžite dá pocit, že „ste doma“, v príjemnom, bezpečnom a pokojnom prostredí. Nie však každý však môže mať tento pocit, preto radšej vyskúšajte len malé množstvo. Ak zistíte, že ho napríklad nemôžete použiť večer ako relaxačnú pomôcku, jednoducho si s ním spríjemnite ráno a naštartujte sa dňa.

Esenciálny olej z Rímskeho harmančeka pre relaxáciu

Ako už jeho názov napovedá, je populárny olej, ktorého použitie siaha až doEsenciálny olej Harmanček rímsky si zakúpite tu. starej gréckej a rímskej doby. Harmanček je obľúbený pre svoj upokojujúci účinok, ktorý môže upokojiť emočné rozrušenie a priniesť vytúženú relaxáciu. Pre svoju jemnú povahu je obľúbenou voľbou  oleja použitie aj u malých detí.

Všimli ste si, že keď ste vystresovaní, váš žalúdok neposlúcha, je ako na vode, prípadne začnete mať pálenie záhy.  Esenciálny olej z rímskeho harmančeka pomôže zmierniť nepohodlné pocity spojené s tráviacim systémom. Taktiež pomáha kontrolovať rôzne neduhy spôsobené stresom, ktoré následne vyvolávajú ešte väčší stres.

Esenciálny olej Bergamot

Ďalším členom citrusovej rodiny je bergamot, ktorý je známy tým, že dáva čaju Earl grey jeho charakteristickú vôňu. Je to tiež všestranný olej s účinkami proti úzkosti a depresii. Preto, ak sa vám level stresu vyšplhal do závratných výšin, možno budete mať úžitok z krásnej arómy bergamotu.

Napriek tomu, že bergamot nenahrádza konzultácie s lekárom, môže vám pomôcť zdvihnúť náladu a prejsť na zdravší a menej stresujúci spôsob života.

Výsledky výskumov tiež naznačujú, že tento esenciálny olej môže pri vdychovaní vodnej pary pravdepodobne znížiť hladinu kortizolu v tele. Kortizol je hormón, ktorý sa vymkne spod kontroly, ak sa vám neustále vracia úzkosť. Kontrola hladiny kortizolu môže preto znížiť stres a podporiť hlbší a pokojnejší spánok.

Esenciálny olej Kadidlo

KadidloEsenciálny olej Kadidlo si zakúpite tu. sa bežne považuje za zázračný olej, ktorý môžete použiť na rôzne účely. Cenil sa už počas celej histórie ľudstva. Podľa známeho príbehu z Biblie ho slávni Traja králi priniesli do Betlehema ako darček pre Ježiška.

Kadidlo má pozitívne účinky na limbický systém. Ten je zodpovedný za kontrolu vašich emócií a spomienok vrátane hnevu a úzkosti, čo sú dve emócie, ktoré sú nevyhnutne spojené so stresom. Pomáha tiež regulovať tráviaci systém tak, aby pracoval čo najlepšie.

Použitie esenciálnych olejov pre relaxáciu

Aj keď každý z týchto esenciálnych olejov funguje vlastným spôsobom, vaša posledná voľba padne na ten, ktorý najviac vyhovuje vašim potrebám a čo pre vás najviac funguje. 

Mnoho ľudí si neuvedomuje jednu vec, avšak tá je veľmi dôležitá. Budete totiž musieť počúvať, čo vám hovorí vaša intuícia, aby ste si vybrali ten správny esenciálny olej. Ak zistíte, že vás vôňa konkrétneho oleja osloví, môže to byť znamenie, že sa jedná o emocionálnu potrebu, ktorú ste si doteraz nevšimli.

Najdôležitejšie je vychutnať si silu týchto olejov a upokojiť sa vedomím, že konečne doprajete telu a mysli príjemnú pauzu.

Podobné články