fbpx

Dna

DnaNohaDna je chronické metabolické ochorenie – porucha látkovej výmeny, kedy sú zvýšené hodnoty kyseliny močovej v krvi. Pri dne sa kyselina močová a kryštály jej solí hromadia najmä v málo prekrvených tkanivách, napríklad v kĺbových chrupavkách, v okolí kĺbov, šliach ale aj v obličkách a pod. Kryštáliky vyvolávajú pri dne v tkanivách zápalovú reakciu, ktorá sa prejaví bolesťou, začervenaním, opuchom a následne dochádza k artrotickým zmenám, ktoré môžu viesť k deformáciám a obmedzeniu pohyblivosti kĺbov, alebo pri obličkách k poškodeniu ich funkcie.

Postup pri Dne (zvýšenej kyseline močovej v krvi)

  • Proti dne pomáha pitie citrónového esenciálneho oleja vo vode ( 1-2 kvapky do 2 dcl vody aspoň 3x denne, resp. každá voda, ktorú pijeme by mala byť ošetrená citrónom).
  • Vyhnite sa jedeniu potravín, ktoré obsahujú puríny (mäso z vnútorností, vývary, červené mäso, tučné ryby).
  • Jedzte viac rastlinných bielkovín (strukoviny, sója atď) Pite veľa vody, vyplavuje kyselinu močovú. Jedzte viac celých zŕn –  ryža natural, celá pšenica, raž, jačmeň …

Nanášajte Deep blue (môže byť aj krém) na boľavé časti, taktiež sú výborné skúsenosti s kombináciou Kadidlo a Bazalka, a tiež Wintergreen a Lemongrass.

Podobné články