fbpx

Očné infekcie

(skúsenosť používateľky esenciálnych olejov z USA) Naše deti predtým mávali pomerne časté infekcie očí. Zdalo sa, že ich chytajú všade, v obchode, v škole, v kostole a dokonca aj v parku. Mám „zábavné“ spomienky ako môj manžel drží deťom ruky aby sa nebránili a ja im nasilu otváram oči … všetky tieto zápasy sme robili iba preto, aby sme im dostali do očí predpísané kvapky. Občas to bol poriadny virvajz! Naše deti to neznášali, my sme trpeli … nebola to žiadna zábava trpieť týmito očnými problémami.

Eukalyptový esenciálny olejEucalyptus Essential Oil

Kvôli svojim mnohým vlpyvným zlúčeninám, je eukalyptus kľúčovou prísadou v liečivách na kašeľ a hrdlo a mastiach na hrudník. Eukalyptus má široké použitie pre svoje upokojujúce a čistiace schopnosti rovnako ako aj na uľahčenie dýchania*. Na aromatické a masážne použitie. Eucalyptus Radiata – Essential Oil 15ml (30060005) Cena: €19.20 (zlava 25%)

Produktový katalog

Odkedy sme začali používať doTERRA, mali sme veľmi málo infekcií oka, ale občas sa stali. Minulý týždeň môj 2 ročný syn vstal a šúchal si opuchnuté, červené oči. Namiesto toho, aby sme išli k doktorovi a nechali si predpísať lieky (čo sme vždy predtým robili — a to si vyžadovalo veľa energie a úsilia z našej strany ako som už opísala vyššie). Išla som jednoducho do kuchyne, otvorila som fľaštičku levandulového esenciálneho oleja a fľaštičku Čajovníkového oleja a kvapla som si kvapku z každého do ruky — tiež som si kvapka niekoľko kvapiek frakcionovaného kokosového oleja. Prišla som k svojmu dvojročnému zlatíčku, a natrela som mu oleje na očnú kosť. (Poznámka: nevotrela som mu oleje do očí…..ale okolo očnej kosti) bolo to tak ľahké a jednoduché—ani som kvôli tomu nemusela vystrčiť pätu z domu. A stálo mi to za ten sladký moment. Keď sa syn na mňa pozrel a povedal, “Ďakujem mami.” Nanášala som mu oleje niekoľko krát počas toho dňa—vždy mi poďakoval za to, že som mu ich namazala. Aj to moje dvojročné dieťa vie, aké rýchlo a účinné sú esenciálne oleje. Na druhý deň bol v pohode. Bez akýchkoľvek známok očnej infekcie. Stále som mu však esenciálne oleje aplikovala aj na druhý deň, iba aby som sa uistila, že to je preč. Bol to oveľa príjemnejší zážitok než to, čo sme predtým pri infekciách očí zažívali. Urobilo to z toho sladký zážitok, namiesto nepríjemného. Milujem tieto úžasné esenciálne oleje, pretože oni nielenže pomáhajú našim telám, aby sa rýchlo vyliečili, ale tiež vytvárajú príležitosti na chvíle pripútania s tými, ktorých máme radi a na ktorých nám záleží. Iné spôsoby, o ktorých sme zistili, že pomáhajú pri infekciách očí: Kvapnite niekoľko kvapiek levandule čajovníka a kokosového oleja na mokrú vlhkú utierku a dajte si ju na zatvorené oko. Aplikujte na reflexné body na chodidlých. Poznámka: Prosím snažte sa vyhnúť tomu, aby sa vám oleje dostali priamo do očí. Ak by sa to náhodou stalo, nevyplachujte vodou. Dôkladne si umyte ruky, zoberte základný olej, ako napr kokosový, alebo mandľový, alebo napr. olivový), a natrite si to do oka a okolo oka. Znie to šialene, ale účinkuje to rýchlo a oči potom prestanú štípať.

Podobné články