fbpx

Štítna žľaza

ThyroidŠtítna žľaza je malá žľaza v krku presne pod ohryzkom.Jej primárnou funkciou je produkcia hormónov, ktoré ovplyvňujú väčšinu metabolických funkcií v tele. Môžu nastať tri základné problémy z rôznych príčin a s mnohými symptómami.

Hypothyroidism,  lenivá štítna žľaza, ktorá neprodukuje dostatok hormónov môže viesť k obezite, bolesti kĺbov, neplodnosti a srdcovým ochoreniam. Táto porucha sa najčastejšie vyskytuje u žien nad 50 rokov. Nerovnováha v tele z lenivej štítnej žľazy sa môže pomaly vyvíjať a na začiatku ostať nepovšimnutá, ale ak sa nerieši, tak po nejakom čase môže viesť k vážnejším situáciám.  Jej symptómami môžu byť ospalosť, depresia, nedostatok koncentrácie, pocit chladu, zápcha, svalové kŕče, nárast hmotnosti, zvýšená menštruácia, častejšie menštruácie, svrbenie pokožky, vypadávanie vlasov. Príčiny lenivej štítnej žľazy sú identifikované ako:

• Hashimotova thyroiditída – Toto je autoimunitné ochorenie pri ktorom telo útočí na tkanivo štítnej žľazy. Následný zápal a poškodenie tkaniva má za následok znížené množstvá hormónov normálne vytváraných šttítnou žľazou. Toto je tá najbežnejšia z porúch štátnej žľazy a  vyskytuje sa primárne u žien stredného veku, ale môžu ju tiež mať aj muži a deti.

xEO MegaxEoMega_150x200b

dōTERRA® xEO Mega Essential Oil Omega Complex je jedinečná zmes CPTG
Certifikovaných čistých esenciálnych olejov terapeutickej triedy® a morských aj
pozemských omega mastných kyselín. Omega mastné kyseliny podporujú zdravie
kĺbov, kardiovaskulárneho systému a mozgu, podporujú zdravé fungovanie imunity,
a preukázali sa, že vedia sprostredkovávať v bunkách zdravé odpovede na zápal.
Jediná denná dávka xEO Mega poskytuje 1000 milligramov morských lipidov s 340
mg EPA a 240 mg DHA a zmesi esenciálnych mastných kyselín získaných z rastlín.
xEO Mega tiež obsahuje 800 IU prírodného vitamínu D, 60 IU prírodného
vitamínu E, a 1 mg čistého astaxanthinu, silného antioxidačného karotenoidu
zberaného z mikroalgae. Biodostupnosť xEO Mega je podporená
systémom nanosomálnej asimilácie lipidov.

xEO Mega (34190005)

Cena: €60,00

Navštivit eShop

•Odstránenie štítnej žľazy – Štítna žľaza môže byť chirurgicky, alebo chemicky  odstránená kvôli korekcii hyperthyroidizmu a  hormonálna rovnováha sa musí dosiahnuť inými prostriedkami.

• Vystavenie jódu –Vystavenie nadmerným množstvám jódu a poškodenie tkaniva štítnej žľazy má za následok lenivú štítnu žľazu. Jód sa môže nachádzať v mnohých liekoch na srdce, nádchu, ochorenia dutín rovnako ako aj v liekoch používaných pri niektorých röntgenových úkonoch.

Hyperthyroidism, príliš aktívna štítna žľaza môže významne zvyšovať telesný metabolizmus, zapríčiniť náhlu stratu hmotnosti, rýchly alebo nepravidelný tlkot srdca, potenie, nervozitu a podráždenosť. Symptómy môžu zahŕňať nespavosť, úžkosť, podráždenosť, vypuklé oči, slabosť v rukách/nohách, trasľavé nohy, častú stolicu, stratu hmotnosti, predčasné šedivenie vlasov, slabšiu menštruáciu, menej častú menštruáciu. Medzi rôzne formy hyperthyroidizmu partia:

• Gravesova choroba –Toto je tiež autoimunitné ochorenie, pro ktorom sa produkuje priveľa hormónov štítnej žľazy. Vyskytuje sa častejšie u žien a je najbežnejšou poruchou štítnej žľazy u detí a dospievajúcich.

• Toxic adenomas – Prílišná aktivita tiež môže pochádzať z  formovania nodulov, tak že sa vytvorí nadbytok výlučkov hormónov štítnej žľazy, alebo sa môže vytvoriť zápal, ktorý spôsobé, že zo žľazy “vyteká” nadbytočná tekutina. Goitery ktoré sa tvoria môžu obsahovať niekoľko nodulov.

Odporúčané oleje, zmesi a produkty:

Oleje a zmesi: Balance, klinček (clove), Deep Blue, muškát (geranium), Citrónová tráva (lemongrass), myrha ( myrrh), mäta (peppermint)

Produkty založené na esenciálnch olejoch: GX Assist, doplnky Life Long Vitality, PB Assist

Tiež zvážte:

Navrhnuté protokoly:

Začnite s posilňovaním telesných systémov pri akýchkoľvek problémoch so štítnou žľazou:

GX Assist na prečistenie

PB Assist na obnovu probiotík

Lifelong Vitality doplnky

AromaTouch Technique  je dodatočným spôsobom ako posilniť  telo a dostať ho do rovnováhy

Balíček celoživotná vitalita

Doplnky celoživotnej vitality od dōTERRA sú vyvinuté s účinnými hladinami esenciálnych živín a mocných metBalíček celoživotná vitalitaabolických faktorov pre optimálne zdravie, energiu a dlhý život. V spojení s esenciálnymi olejmi dōTERRA’s CPTG a celoživotný záväzok k zdravému životnému štýlu dōTERRA, tiež prirodzene podporujú celý život mladšieho vzhľadu, pocitu, a života.

Lifelong Vitality Pack (34210005)

Cena: €128,00

Navštivit eShop

Hypo alebo Hyper thyroidizmus

• Balance a muškát (geranium)

• Lemongrass a myrrh

• Po týždni striedajte uvedené kombinácie.  Aplikujte ich priamo na oblasť štítnej žľazy, na reflexné body na chodidlách (palce), a na zápästia niekoľko krát denne

• Niektorí tiež odporúčajú mätu a klinček

Noduly

• Santalové drevo aplikovať priamo na oblasť štítnej žľazy

Úľava od symptómov

• Bolesť –rozrieďte  Deep Blue a masážne aplikujte

• Únava a depresia – Elevation, citrusové oleje, mäta

• Úzkosť a podráždenosť – Balance a medovka

Dôležitá je pravidelnosť aplikácie.

Podobné články