fbpx

Vianoce s esenciálnymi olejmi

Vianoce sú najkrajšie sviatky v roku a hoci sa väčšina z nás na ne teší, občas sa nám niečo vymkne spod kontroly a toto pokojné obdobie sa zrazu napĺňa stresom a plnými bruškami. Esenciálne oleje však dokážu pomôcť s každým neduhom, ktorý je s týmto sviatkom spojený.

Zažeňte stres

Nakupovanie darčekov na poslednú chvíľu, zháňanie drobností, aby ste potešili svojich najmilších a vyčarili im úsmev na tvári, či splnili najtajnejšie priania svojich najmenších. Obchody však v tomto období praskajú vo švíkoch, všetci sa hrnú s nákupnými taškami, stojíte nekonečné minúty vo frontách pri pokladni a stres stúpa ako teplota spod kabátu. Aby ste doslova prežili, vytiahnite čarovnú fľaštičku so zmesou Balance alebo Serenity a všetok stres odpláva ako mávnutím čarovného prútiku.

Vôňa Vianoc v každom kúte

K Vianociam neodmysliteľne patrí vôňa ihličia, pomarančov, mandaríniek, škorice, badiánu a vanilky. Všetky tieto úžasné vône nájdete pod vrchnáčikmi fľaštičiek esenciálnych olejov doTERRA. Ak chcete pocítiť ducha Vianoc, nakvapkajte do difuzéru Holiday Joy a prevoňajte svoj domov slávnostnou zmesou radosti z divokého pomaranča, muškátu, borovicového ihličia, kasie, škorice, škoricovej kôry a vanilky.

Medzi naše ďalšie obľúbené vianočné vône patria:

  • 2 kvapky Wild Orange, 2 kv Cassia, 2 kv White Fir
  • 3 kv Tangerine, 3 kv Cassia
  • 3 kv Frankincense, 3 kv Myrrh, 3 kv Cardamom, 2 kv White Fir
  • 4 kv Wintergreen a 2 kv Douglas Fir

 

Esenciálne oleje v kuchyni

Esenciálne oleje sú skvelými pomocníkmi aj v kuchyni počas pečenia a príprav všelijakých dobrôt. Do perníčkov pridajte pár kvapiek Kasie alebo Škorice. Divoký pomaranč, Mandarínka či Citrón osviežia koláčiky. Svojich hostí ponúknite vianočným punčom, ktorý dochutíte pár kvapkami esenciálneho oleja podľa vlastného výberu – Divoký pomaranč, Škorica, Kasia, Zázvor. Pre deti pripravíte nealkoholickú verziu s jablkovým džúsom.

Uľavte preplnenému brušku

Aj vy patríte k tým, ktorí si hovoria, že tento rok sa už určite budú krotiť a nakoniec aj tak neviete odolať všetkým tým dobrotám, pod ktorými sa ohýba sviatočný stôl a potom nevládzete ani dýchať, ako ste si zaplnili brucho? Vitajte v klube! Máme však pre vás úplne jednoduché riešenie. Ak máte pocit, akoby ste mali v žalúdku ťažké kamene, nakvapkajte pár kvapiek zmesi ZenGest do pohára s vodou a vypite. Touto zmesou si aj potrite brucho, aby sa dostavila okamžitá úľava. Pre správne trávenie používajte počas celých sviatkov metabolickú zmes Smart&Sassy, ktorá je namiešaná tak, aby vám pomohla zvládať apetít medzi hlavnými jedlami. Použiť nemusíte len olej, ale aj kapsule, ktoré zapijete pohárom vody.     

Tak, už vám nezostáva nič iné, len zabaliť posledné darčeky, pripraviť štedrovečerný stôl, esenciálne oleje a vychutnať si vianočnú pohodu v kruhu najbližších.

Prajeme Vám krásne Vianoce!

Podobné články