fbpx

Výhody nanášania olejov masážne

Pokiaľ ide o používanie esenciálnych olejov, jednou z najpopulárnejších metód je ich lokálne masážne nanášanie. Ako môže pomôcť použitie esenciálnych olejov priamo na pokožku? Ak sa esenciálne aplikujú priamo na pokožku, je možné, že sa olej vstrebáva do pokožky a vytvára lokalizované účinky. Preto môžete oleje aplikovať priamo tam, kde chcete využívať ich výhody. Napríklad, ak sa chcete zamerať na ťažkosti so žalúdkom, môžete na oblasť brucha aplikovať vhodné oleje a jemnými krúživými pohybmi olej naniesť.

Čo sa stane ak sa oleje aplikujú masážne priamo na pokožku?

Esenciálne oleje sa vďaka svojej rozpustnosti v tukoch ľahko vstrebávajú cez pokožku do tela. Chemické zložky nachádzajúce sa v olejoch, napríklad monoterpenoidné zlúčeniny, tiež ľahko prenikajú do pokožky. Keď molekuly esenciálneho oleja prechádzajú cez pokožku, môžu sa dostať jednoducho do krvného obehu. Tam naše telá rozoznávajú podobné látky a ľahko sa rozkladajú. Preto je masážne nanášanie viac ako vhodné pre použitie esenciálnych olejov. 

Príklady topickej aplikácie:

Jedným zo spôsobov ako maximalizovať výhody lokálneho použitia esenciálnych olejov, je ich použitie lokálnou aplikáciou, čiže priamo na pokožku. Jedným z príkladov aplikácie je, ak sa oleje nanášajú na celý chrbát a na spodnú časť chodidiel. Vďaka vysokému objemu nervových zakončení nájdených pozdĺž chrbtice a spodnej časti chodidiel to umožňuje ľahkú aplikáciu so zvyškom tela. Medzi ďalšie spôsoby nanášania patrí nanášanie priamo na boľavé, alebo inak postihnuté miesto (napr. poranenie pokožky), alebo tiež aplikácia na hrudník, za účelom zlepšenia dýchania, ale tiež pre emočné benefity, prípadne nanášanie na zátylok za účelom zlepšenia sústredenia a vnímania.

Nezabudnite na základný olej

Čisté éterické oleje terapeutickej kvality sú vysoko koncentrované. Z toho dôvodu sa odporúča používať nosné oleje. To môže pomôcť riediť potenciálne silnejšie oleje, ktoré by mohli podráždiť citlivú pokožku u dospelých, ale tiež aj u detí. Počas aplikácie môžu jednotlivci dokonca aplikovať viac nosného oleja, aby znížili intenzitu esenciálneho oleja.

Podobné články