fbpx

ZenGest a jeho netradičné použitie

Táto unikátna zmes esenciálnych olejov obsahuje upokojujúce vlastnosti zázvoru, feniklu, koriandra, mäty piepornej, estragónu, anízu a rasce. Má korenistú, sladkú a mentolovú vôňu s jemným podtónom sladkého drieka. Dnes si povieme o vlastnostiach esenciálneho oleja ZenGest, ale tiež vám prezradíme tip na jeho netradičné použitie. 

ZenGest mnohí s obľubou používajú keď chcú zlepšiť svoje trávenie, aby správne fungovalo. Takže ak chceme aby sa nám potrava v žalúdku rýchlejšie spracovala a rýchlejšie nám trávilo, alebo chceme vyčistiť svoj zažívací trakt, je to skvelá pomôcka. 

Použitie:

  • Použite topicky pred dlhým letom alebo dlhou cestou a vychutnajte si jeho upokojujúcu arómu.
  • Zrieďte s frakcionovaným kokosovým olejom a použite na upokojujúcu masáž žalúdka.
  • Pridajte kvapku do vody po tom, čo ste si vychutnali veľké jedlo.
  • Skombinujte s medom a horúcou vodou a vyrobte si upokojujúci bylinný čaj.
  • Dajte tri alebo štyri kvapky do difúzera v aute predtým ako sa vydáte na výlet autom.

Netradičné použitie:

ZenGest je tiež skvelý ak sa chcete zbaviť preťaženia dutín. Dajte pár kvapiek z tohto esenciálneho oleja a aplikujte ho na miesta dutín, čiže okolo nosu smerom pod oči. Ak máte citlivú pokožku môžete použiť spolu s frakcionovaným kokosovým olejom a dávajte si pozor, aby ste sa vyhli priamemu kontaktu s očami, pretože ZenGest obsahuje Pepermint. Táto aplikácia pomáha dať veci do pohybu a uvoľňuje preťažené dutiny. Dôvod prečo ZenGest tak skvelo funguje je kvôli tomu, že veľa preťaženia, ktoré sa preukáže v našom respiračnom systéme je spojené s naším črevom. Ak ste to doteraz nevedeli, veľa vecí je spojených s naším črevom. A jedna z tých vecí môže byť preťaženie vášho respiračného systému. Tak nabudúce ak pocítite preťaženie dutín, vyskúšajte trochu ZenGestu a potom ešte ho môžete trochu prekryť s esenciálnym olejom Air.

Ďalší skvelý návrh ako použiť tento olej je dať si ho na reflexné body na vašich chodidlách. Vaše dutiny sú napojené na body presne pod prstami, takže môžete aplikovať pár kvapiek na tieto body aj spolu s esenciálnym olejom Air, aby ste dali veci do pohybu.

ZenGest tiež podporuje zdravú laktáciu.

Môžete ho použiť aj keď vám praská v ušiach spolu s esenciálnym olejom Čajovník.

Upozornenie:

Možná citlivosť pokožky. Uchovávajte mimo dosahu detí. Ak ste tehotná, dojčíte alebo ste pod lekárskou starostlivosťou, obráťte sa na svojho lekára. Vyvarujte sa kontaktu s očami, vnútorným uchom a citlivým oblastiam.

Podobné články