fbpx

7 Esenciálnych olejov na vybalancovanie čakier

obr. zmes na uzemnenieEsenciálne oleje sú skvelým i pomocníkmi pri fyzických ťažkostiach aj pri duchovnom raste.

Tieto oleje sa už používajú tisícky rokov a v dnešnej dobe sa vracajú do našich moderných životov. Môžete ich používať popri iných nástrojoch, ako je napríklad joga, a priniesť s ich pomocou rovnováhu do vášho čakrového systému

Esenciálne oleje môžete zriediť napr. kokosovým olejom a naniesť na oblasť čakry, alebo naniesť neriedené . Môžete tiež skúsiť inhalačný prístup s použitím difuzéra. Ďalšia možnosť je užiť oleje v kapsuli, vo vode, v mede, či inom emulgátore, alebo si ich kvapnúť pod jazyk.

Zmes esenciálnych olejov Balance pôsobí na harmonizáciu všetkých čakier, rovnako ako na fazickej úrovni na vybalancovanie všetkých žliaz a skvele sa hodí na začatie harmonizácie čakier. Ja si ju nanášam na chodidlá a šišinku (temeno hlavy)

 1. Koreňová čakra (Muladhara)

Je umiestnená na začiatku chrbtice, v oblasti kostrče, tam, kde l7ChakrasYogaeží náš zmysel pre bezpečnosť.

 • Použite pačuli na posilnenie uzemnenia a stability.
 1. Skrálna čakra (Svadhistana)

Spodné brucho, približne 5 cm pod pupkom a to v našej — kreativite a sexualitey.

 • Ylang Ylang a Santalové drevo majú afrodiziakálne účinky a pomáhajú našim sexuálnym a reprodukčným energiám. Na tvorivosť rada používam zmes Citrus Bliss.
 1. Solar Plexus (Manipura)

Horná časť brucha v oblasti žalúdka — naše sebavedomie a sebaistota.

 • Použite škoricu, aby ste rozohriali toto centrum sily, alebo peppermint na schladenie prípadného nadbytočného ohňa v tomto systéme.
 1. Srdcová čakra (Anahata)

Umiestnená v strede hrudníka, tesne nad srdcom.

 • Vôňa ruže je blízka nášmu srdcu, povzbudzuje romantiku a lásku. Pomáha tiež pri úľave od depresie a nespavosti. Ďalšie oleje na srdcovú čakru sú geránium – olej lásky a dôvery a majoránka.
 1. Krčná čakra (Vishudha)

Nachádza sa sa v krku — centre sebavyjadrenia.

 • Použite eukalyptus, na vyčistenie dutín a na škriabanie v krku, či kašeľ, tým umožníte tejto ceste, aby bola priechodná a voľná na sebavyjadrenie. Taktiež môžete použiť levandulu – olej komunikáciu, ktorá na fyzickej úrovni zmierňuje opuchy, a na emocionálnej otvára priestor na vyjadrenie aj tých najhlbších strachov.
 1. Tretie oko (Ajna)

Na čele a medzi očami je brána k našej intuícii.

 • Levanduľový olej je neuveriteľne upokojujúci a výborný proti bolesti hlavy, ktorá je bežným javom, keď je blokované tretie oko. Príliš aktívnu myseľ dokážeme upokojiť levandulou, aby sme dosiahli vyššieho stavu vedomia.
 1. Korunná čakra (Sahasrara)

Na vrchu hlavy je naše univerzálne napojenie na krásu a spiritualitu.

 • Kadidlo (Frankincense) je jeden z olejov s najduchovnejším významom a nábojom. Používa sa už tisíce rokov, a prináša nám do duše pokoj a jasnosť.

Podobné články