fbpx

Pomoc pri AKNÉ

Vonkajšie vrstvy kože obsahujú póry a kanáliky, v ktorých sú chĺpkové folikuly.  Tento kanálik tiež slúži na presun mazu a iných lipidov, ktoré sa vylučujú, aby premasťovali kožu a vlasy. Oblasť vlasového folikulu tiež prirodzene obsahuje niektoré druhy baktérií. Množstvo rôznych problémov v tejto oblasti môže vyústiť do akné, alebo iných nedokonalostí pleti, ktoré vedú k akné.

Melaleuca (čajovníkový) esenciálny olej

Známa pod svojím bežnejším  menom  „tea15ml_Melaleuca tree“, melaleucu zbožňujú pre jej čistiace a regeneračné  vlastnosti, obzvlášť na pokožku. Malaleuca, zložená z viac, než  deväťdesiatich zložiek, má neobmedzené terapeutické aplikácie. Na  aromatické, vnútorné a masážne použitie.
Melaleuca – Essential 15 ml (30150005)

Cena: €26,50 (peniaze spät)

Navštivit eShop

Prvým krokom je že sa pór, alebo kanálik vlasového/chĺpkového folikulu upchá.  To môže nastať vplyvom vonkajších zdrojov (špina alebo produkty aplikované na pokožku) ale častejšie je to z prebytočného mazu, ktorý sa produkuje v kombinácii s prirodzene sa vyskytujúcimi odumretými bunkami epidermy.  Výstelka kanálika, v ktorom je umiestnený chĺpkový folikul je časťou epidermy, ktorá neustále posúva bunky zo svojich spodnejších vrstiev na povrch, kde sa  odstraňujú odumreté bunky. Tieto odumreté bunky a maz potom upchajú pór a uväznia baktérie v kanáliku.

Menšie póry, ktoré sa upchajú najprv vyzerajú ako biele bodky a väčšie póry tvoria čierne bodky.  Ak baktérie zapríčinia infekciu, stanú sa z nich vyrážky.  Ak bakteriálna infekcia pokračuje, kanálik chĺpkového folikulu môže prasknúť a infekcia a roznesie s následnou zápalovou reakciou tela s vytvorením väčších oblastí podráždenia.

Dôvody pre prebytok mazu, alebo iné upchávadlá vlasového folikulu sa rôznia.  Typy pokožky, ktoré sú dedičné sú jedným z faktorov. Medzi iné faktory patria:

• Hormonálne hladiny (pubertálny vek) a zmeny súvisiace s menštruačným cyklom, tehotenstvom, alebo stresom

• Lieky, ktoré môžu ovplyvňovať hormóny, ako sú antikoncepcia a pod.

• Kozmetika alebo vlasové produkty

• Prebytočná vlhkosť z potu, alebo vlhkého podnebia sa môžu k problému pridružiť

Mnohí teraz už hovoria. Že strava (čokoláda, orechy, atď.) nie sú príčinou akné.

Oleje a zmesi: ClearSkin, Cypress, Frankincense (kadidlo), Geranium(muškát), Lavender (levandula), Melaleuca (čajovník), On Guard, Purify, Rozmarýn

Produkty založené na esenciálnych olejoch: doplnky Celoživotná vitalita

Navrhované použitie:

Denné použitie: Po vyčistení pokožky kvapnite 3-5 kvapiek Frakcionovaného kokosového oleja na dlaň s 3-4 kvapkami esenciálneho oleja alebo zmesi. Naťapkajte na postihnutú oblasť a nechajte vsiaknuť. To isté zopakujte aj večer. Oleje u ktorých sa preukázala najväčšia účinnosť sú:

  • zmes Purify
  • Melaleuca (čajovník)
  • Geranium (muškát)
  • zmes ClearSkin (zriedená)

Pitie 1-2 kvapiek citrónového esenciálneho oleja v pohári vody (viac krát denne) je výbornou prírodnou očistou.

Potreba experimentovať – Zo skúseností sa zistilo, že rôzni ľudia mali lepšie skúsenosti s rôznymi olejmi, a tak môže byť potrebné experimentovať, kým nájdete správne použitie.

Citlivá pokožka – Ľudia s akné často tiež majú citlivú pokožku, a tak by mali zvážiť, že čistenia, ako  GX Assist a dokonca balíček Celoživotná vitalita pomáhajú telu zbaviť sa toxínov, ktoré sa eliminujú cez kožu.  Aj keď je dobré zbaviť telo toxínov, pri ich eliminácii môže dôjsť k ďalšiemu podráždeniu pokožky.  A tak možno bude nevyhnutné znížiť množstvo, alebo častosť aplikácie týchto druhov produktov.

Podobné články