fbpx

Škoricové ozdoby prevoňané esenciálnymi olejmi

Vianoce sú skvelým časom pre zábavné tvorenie, nádherné vône, nové tradície krásny strávený čas s rodinou. Vianoce sú za rohom, mnohé rodiny sa už pomaly zaoberajú ozdobovaním svojich príbytkov, prípadne rovno stromčekov, tak prečo by sme ozdobovanie neokorenili trochou doTERRA voňavosti?skoricove kolaciky1

Tieto zábavné škoricové ozdoby sú skvelé, či ich už budete robiť sám, alebo s celou rodinou. Ich výroba je lacná a výsledkom je nádherne voňavá kvalitná ozdoba, ktorú môžete zavesiť na stromček a používať desiatky rokov. Výborne sa hodia aj ako darčeky, či osviežovače vzduchu.

Prísady:

 • 2 poháre jablkovej detskej výživy
 • 2 poháre mletej škorice
 • slamka
 • stužka
 • vianočné vykrajovátka na pečivo
 • dōTERRA esenciálne oleje podľa vášho výberu (niektoré tipy: škorica, klinček, Holiday Joy, divoký pomaranč, biela jedľa, atď.)

Postup:

 1. Predhrejte rúru na 150°C. Zmiešajte 2poháre jablkovej výživy, 2 poháre mletej čkorice, a 15 kvapiek dōTERRA terapeutických esenciálnych olejov vo väčšej miske, až kým sa nesformuje do gule.skoricove kolaciky2
 2. Zoberte škoricovú cestovú guľu a vyvaľkajte ju na papier na pečenie, až kám nebude mať hrúbku tak 1 až 1,5 centimetra. Možno budete musieť guľu rozdeliť na 3-4 časti a vždy vyvaľkajte jednu časť.

Tip: Aby sa vám cesto nelepilo na valček, alebo na stôl, posypte ich mletou škoricou.skoricove kolaciky4

 1. Zoberte obľúbené vykrajovátka a vykrojte nimi cesto. Vykrojené časti uložte na plech, ktorý je vystlaný papierom na pečenie.skoricove kolaciky5
 2. Zoberte slamku a prepichnite dierku na vrchu ozdoby. Tam neskôr prevlečiete stužku.skoricove kolaciky6
 3. Dajte plechy do predehriatej rúry a pečte 2 1/2 hodiny, alebo až kým nebudú ozdoby úplne suché. Keď sú už upečené, preložte ich na mriežku.

Poznámka: Ozdoby tiež môžete sušiť pri izbovej teplote. Iba preložte ozdoby na drôtenú mriežku a nechajte ich sušiť sa 1až 2 dni, až kým úplne nevyschnú, občas ich otočte.

 1. Prestrčte stužku cez dierku a zaviažte.skoricove kolaciky8
 2. A môžete si ozdobu zavesiť na stromček.skoricove kolaciky9

Tip: Ozdobu si môžete tiež dať do auta, ako osviežovať vzduchu, alebo ako menovku na darček.skoricove kolaciky9a

 1. Keď už ozdoby nepoužívate, uložte ich vo vzduchotesnej nádobe.

Tip: Aby ste svojim ozdobám znovu navrátili vianočnú vôňu, jemne ich postriekajte, alebo pokvapkajte 1-2 kvapkami esenciálneho oleja.    

Podobné články