fbpx

Balíček celoživotná vitalita

Nedávno som bola na meraní funkcií organizmu (také to, kde vám zmerajú funkčnosť orgánov, prítomnosť zápalov, ťažkých kovov, parazitov, cholesterolu, prípadné nedostatky v mineráloch, vitamínoch a pod.) A zistila sa viac menej platnosť starého porekadla, že obuvník, chodí bosý.

Napriek tomu, že vidím okolo seba veľké zdravotné pokroky ľudí, ktorí prírodné produkty používajú, a aj ja ich používam, zjavne som ešte nedala seba na prvé miesto a nevyužila som dostatočne ti poklady, čo okolo seba mám.

Pani liečiteľka, keď mi vysvetľovala, aké nedostatky v tele mám, a tiež ktorý, vitamín, minerál, enzým, aminokyselina, alebo rastlina by to mohli zlepšiť, si pár krát povzdychla, ze bohužial zatiaľ neobjavila dobrý zdroj, kde by dané veci mali, v pre ňu dosť dobrej kvalite.

A tak som chytila do ruky balíček celoživotná vitalita a začala som hľadať, či to nemám tam. Výsledkami sme boli obidve šokované. Mám tam všetko, z tých najlepších zdrojov, a teraz už aj s vysvetlením, čo mi to v tele zlepší, alebo opraví. Na záver som od nej dostala už len jednu otázku: Keď také úžasné veci máte, prečo to nepoužívate? Mojou odpoveďou na to je záväzok, že budem tri mesiace každý deň používať balíček celoživotná vitalita, potom sa dám znovu premerať, a poviem, ako to dopadlo.

Takže, čo v balíčku máme:

Alfa CRS+ – na zvýšenie bunkového zdravia, vitality a energie

Zloženie:

Extrakt Boswellia serrata.

Boswelické kyseliny sú vodorozpustné triterpénové molekuly získané z živice Boswelie (jeden z druhov kadidlovníka). Tieto kyseliny sú protizápalové, protirakovinové, podporujú kĺby, sú prevenciou proti artritíde. Tento extrakt obsahuje šesť vysoko vstrebateľných beta boswelických kyselín.

sisak bajkalsky
Šišák bajkalský

Extrakt z koreňa šišáka bajkalského

Baikalin je polyfenol vyťažený z koreňa šišáka. Antioxidačný , protirakovinový

milk thistle
Bodliak

Extrakt z bodliaka (silymarin)                

Silimarín, je komplex polyfenolov získaných z bodliaka. Ochraňuje pečeň tým, že zabraňuje vstupu škodlivých toxínov a vyťahuje ich z buniek. Silný antioxidant

Extrakt z ananásu ( enzýmy bromelain proteáza)

Enzýmy bromelain proteáza vyťažené z ananásu majú protizápalové vlastnosti a redukujú bolesť kĺbov a artritídu.

Polygonum Capsudatum extrakt (resveratrol)    

Resveratrol je polyfenol, ktorý rastliny vytvárajú ako ochranu proti baktériám, alebo plesniam. Je antioxidačný, zastavuje rast rakovinových buniek a upravuje mitochondriálnu funkciu v bunkách.

kurkuma
Kurkuma

Extrakt z kurkumy (kurkumín)                                                                                       

Kurkumín je polyfenol z kurkumy. Zistilo sa, že predchádza a viaže beta ameloidové povlaky,  redukuje oxidačnú záťaž a poškodenie DNA, ktorý ameliod beta spôsobuje v neurónových bunkách. O ameliode beta sa hovorí ako o možnej príčine Alzheimerovej choroby.

Extrakt z červených malín (Kyselina ellagová)

Nachádza sa v červených malinách, granátovom jablku, vlašských orechoch a inom ovocí a zelenine. Tento dôkladne skúmaný polyfenol je známy pre svoju scchopnosť  a aterosklerotických lézií, čím môže predchádzať ateroskleróze.

Extrakt z hroznových semienok (Proantocyanidíny)

O proantocyanidínoch vyťažených z hroznových semienok sa zistilo, že významne znižujú oxidovaný LDL u ľudí s vysokým cholesterolom.

marigold
Marigold

Extrakt z kvetu marigoldu   (luteín)    

Luteín vytvárajú mnohé rastliny, ako antioxidant a pohlcovač svetla. U ľudí sa luteín vo vysokej koncentrácii nachádza v makule, oblasti oka, kde prebieha centrálne videnie. Dopĺňanie luteínu sa zistilo, že zlepšuje zrakovú ostrosť a makulárnu pigmentovú optickú hustotu u ľudí s vekom podmienenou makulárnou degeneráciou.

Extrakt z paradajky (lykopén)

Lykopén je červenosfarbený pigment, ktorý sa nachádza v mnohých červených rastlinách. Skúma sa z hľadiska jeho potenciálnej úlohy pri redukovaní rizika rakoviny prostaty.

Extrakt z bacopa monnieri bacopa monnieri 2

Bacopa monnieri je bylinka používaná v ajurvédskej medicíne kvôli svojej schopnosti posilniť schopnosť myslenia a skúma sa kvôli svojmu potenciálu zlepšiť kognitívne funkcie. Extrakty z tejto rastliny sa tiež skúmajú pre neuroprotektívne schopnosti pri regulácii serotonínového receptoru 5-HT(2C)

Acetyl-L-Carnitín

Je látka, ktorú si vytvára telo, ktorá transportuje mastné kyseliny do mitochondrií a pomáha premieňať tuk na energiu. L- karnitínové doplnky ukázali v mnohých štúdiách, že znižujú únavu a tiež u niektorých ľudí zväčšujú svaly a znižujú tuk.

Kyselina alfa lipoová

Hrá dôležitú úlohu pri aeróbnom metabolizme v bunkách. Silný antioxidant skúma sa pre vplyv pri Alzheimerovej chorobe a pri neuropatii u diabetikov. Kyselina alfa lipoová spolu s acetylom- L-Karnitínom sa tiež skúmajú kvôli schopnosti znižovať oxidačný úpadok mitochondrií v mozgových bunkách spojený so starnutím.

Koenzým Q(10)

Je látka, ktorá hrá dôližitú úlohu pri reťazci prenosu elektrónov, ktorý pomáha vytvárať bunkovú energiu. Má antioxidačné vlastnosti a skúma sa kvôli neuroochrannúmu vplyvu pri Parkinsonovej chorobe a schopnosť zmierňovať symptómy srdcového zlyhania a iných kardiovaskulárnych ochorení.

Quercetín

Polyfenol bežne nájdený v jablkách, citrusoch, zelenej zelenine a mnohých ostružinách. Skúma sa pre schopnosť selektívne zabíjať bunky rakoviny prostaty bez poškodenia okolitého prostredia.

Zmes na spokojné brucho

Táto exkluzívna zmes spája list mäty, koreň zázvoru a rascové semienko na udržanie spokojnosti žalúdka.

Ostatné prísady

Zeleninová hypromelóza, zeleninová celulóza, silica.

Odporúčané použitie:

Dospelí užívajú 2 až štyri kapsule denne s jedlom.

O ďalších dvoch častiach balíčku celoživotná vitalita, konkrétne o vitamínoch a minerálochomega3mastných kyselinách budem pokračovať v ďalšom článku

Podobné články