Esenciálne oleje dokážu pomôcť s mnohými záležitosťami. Modriny sú jednou z nich. Treba však mať na pamäti, že keď sa vytvára modrina, pokožka je ešte citlivejšia než obyčajne, a tak sledujte, či nereagujete na oleje citlivejšie než obyčajne
Tu si môžete vybrať niektorý z olejov, alebo zmesí na hojenie modrín:
Levanduľový olej
Skúste použiť tento olej okamžite po úraze, aby ste zminimalizovali veľkosť a tmavosť modriny. Tento olej má sťahujúce a protizápalové vlastnosti, ktoré dokážu zastaviť hromadenie krvi. Tiež uľavuje od menších bolestí.
Gerániový olej
Stimuluje tvorbu zdravého, nového tkaniva. Takisto pomáha zlepšiť cirkuláciu. Buďte si vedomí toho, že toto môže mať zo začiatku za následok zápal navyše, ale odbúranie modriny sa udeje oveľa rýchlejšie. Ubezpečte sa, že ho nanášate spolu s podkladovým (napr, kokosovým olejom), pretože neriedený je prisilný.
Olej z Citrónovej trávy – Lemongrass
Môže sa použiť na zmiernenie bolesti a opuchu, a pomáha pri rýchlejšom hojení. Zmiešajte s podkladovým olejom a opakujte 2-3krát denne, kým modrina nezmizne. .
Rozmarínový olej
Je plný antioxidačných a protizápalových zložiek, ktoré sú kľúčové pri riešení modrín. Je prírodným tlmičom bolesti a pôsobí aj proti opuchom. V spojení s podkladovým olejom naneste priamo na miesto, alebo zmiešajte so soľou do kúpela a kvapkou mlieka, alebo kuchynského oleja a kvapnite do teplého kúpeľa – a namočte sa doň.
Tu sú dva návrhy na protimodrinovú zmes s rozmarínom:
– Zmiešajte 3 kvapky rozmarínového oleja s 1 kvapkou levandule, eukalyptu a peppermintu. Pridajte Zmiešajte 3 kvapky rozmarínového esenciálneho oleja s 1 kvapkou levandule, eukalyptu, a mätového esenciálneho oleja s 20 kvapkami podkladového oleja. Túto zmes jemne votrite do postihnutej oblasti.
– Zmiešajte 4 kvapky rozmarínového esenciálneho oleja s 2 kvapkami limetkového , 2 kvapkami majoránkového oleja a 10 kvapkami podkladového oleja.
Slamienkový olej
Stimuluje krv v cievach, aby prúdila späť do pôvodnej oblasti, aby sa mohol začať hojivý proces. Natieranie treba robiť minimálnym tlakom na pokožku. Na uľahčenie vtierania, zmiešajte 5 kvapiek Slamienkového oleja s 10 kv. Podkladového oleja. Túto zmes môžete na modrinu nanášať 2-3x denne.
Cyprištekový olej
Dokáže zastaviť hromadenie krvi tým, že stimuluje cirkuláciu. Hneď po úraze, naneste niekoľko kvapiek spolu so základným olejom. Pomáha ukľudňovať bolesť a redukuje formovanie zrazenín..
Kadidlový olej
Obsahuje antioxidačné a stimulujúce zložky na redukciu vzhľadu modrín. Výborný na použitie, ak sú modriny väčšie. Môžete nanášať priamo po úraze, alebo aj počas procesu hojenia. Použite priamo s, alebo bez podkladového oleja. Najviac však 1-2 kvapky 3x denne.
Obklad
Môžete si vyrobiť studený obklad tak, že do väčšej nádoby (lavóra) so studenou vodou kvapnete 3 kvapky levandule, 2 kvapky rozmarínu a 2 kvapky gerániového esenciálneho oleja. Namočte čistú látkovú utierku, jemne vyžmýkajte a jemne položte na oblasť, kde máte modrinu, na niekoľko minút.
Podkladové oleje
– Frakcionovaný kokosový olej – je ľahučký, nie je veľmi mastný a je ľahko vstrebateľný, má svoje vlastné liečivé vlastnosti.
– Jojobový olej – Pretože tento olej má svoje vlastné antibakteriálne a protiplesňové vlastnosti, je tiež vhodný na použitie pri rôznych poraneniach a modrinách. Upokojuje začervenanie a pomáha pokožke pri rýchlejšom hojení.