fbpx

Opäť tá škola!

Už budúci týždeň nastúpia naši najdrahší do školy a začne sa celý kolotoč starostí, ranného vstávania, domácich úloh a mimo školských aktivít. Najmä po náročnom roku a dlhom období strávenom v domácom prostredí, bude tento nástup do školských lavíc ťažší ako inokedy predtým. 

Vyzbrojte sa preto esenciálnymi olejmi, ktoré vám poslúžia ako skvelí malí pomocníci počas celého roka. Tu je niekoľko tipov, ktoré, ak máte školákov, by nemali vo vašej domácnosti chýbať.

Sústredení na učenie

Prvý deň v škole, nová škola, noví učitelia a niekedy aj nachádzanie nových kamarátov môže deti stresovať. Môžu mať ťažkosti zostať sústredení a občas môžu zažívať pocit nenapojenosti. Stromová, teplá vôňa uzemňujúcej zmesi Balance vytvára pocit pohody . Nádherná vôňa navodzuje pokoj a pocit rovnováhy. Keď si trochu privstanete a dáte do difuzéra túto zmes, keď sa vaše dieťa ráno chystá do školy, alebo ju nanesiete na spánky, chodidlá či zátylok, môže to byť výborný spôsob, ako pripraviť dieťa na školský deň. Rovnako skvelo poslúži aj stabilizujúca zmes Steady, navrhnutá priamo pre deti.

Známky predurčujú budúcnosť nášho dieťaťa a schopnosť dieťaťa učiť sa a zapamätať si, ovplyvňuje jeho známky. Citrus BlissPeppermint majú schopnosť oživiť našu myseľ, občerstviť zmysly a zlepšiť program v pamäti. Difúzujte tieto oleje počas učenia a zlepšíte ich schopnosť sústrediť sa a mať jasnú myseľ. Zmiešajte do malej fľaštičky, aby si olej vaše dieťa mohlo zobrať so sebou a naniesť si na zátylok, keď si bude potrebovať spomenúť, čo sa naučilo. Emocionálna spomienka na tú vôňu pomôže dieťaťu spomenúť si. Pokojne môžete primiešať aj Rozmarín. Priamo pre menšie deti bola vyrobená zmes na sústredenie Thinker, ktorá umožňuje predchádzať psychickému rozptýleniu, roztržitosti a znižuje pocit duševného stresu a únavy.

Stres je jedným z hlavných prispievateľov k vzniku ochorení. Dokonca sa odhaduje, že viac než 90% všetkých návštev u lekára je kvôli ochoreniam spôsobených stresom. Našťastie deti nemusia pociťovať vplyv stresu tak ťažko ako dospelí, ale môžu sa veľmi vážne obávať vecí ako napr. dopadne zložitá písomka, test, projekt, alebo ako si získa kamarátov, prípadne, či naplní očakávania rodičov. Serenity je zmes zložená z olejov, ktoré upokojujú a pomôžu sa uvoľniť a relaxovať. Keď ju večer nanesiete na chodidlá, alebo kvapnete 2-3 kvapky do vane, Serenity od dōTERRy sa môže stať skvelým spôsobom ako podporiť výdatný spánok a pripraviť žiaka na nový deň. Rovnakú službičku urobí aj utešujúca zmes pre deti Calmer, ktorá umožní dieťaťu relaxovať a podporuje výdatný a regeneračný spánok.

Ochrana pred vonkajšími neduhmi

Keď sa mnohé deti delia o školské pomôcky, hrajú sa spolu cez prestávky a jedia spolu obedy, nie je sa čomu diviť, že sa škola môže stať ohniskom rôznych neduhov, ktoré sa prenášajú z jedného dieťaťa na druhé. Aby ste ich ochránili, môže pomôcť zmes Stronger, ktorá podporuje prirodzenú obranyschopnosť a upokojuje pocity a pokožku v čase tiesne. Emocionálne upokojujúce oleje v silnej kombinácii vytvárajú dynamickú zmes, ktorá posilňuje myseľ i telo.

Zmes On Guard, ktorá obsahuje klinček, škoricu, divoký pomaranč, eukalyptus a rozmarín, je výborným základom pre výrobu napr. prírodného dezinfekčného prostriedku na ruky. Stačí keď do sprejovacej fľaštičky dáte 100 ml vody 10 ml frakcionovaného kokosového oleja a 15 kvapiek On Guardu. 

Cukríky On Guard sú príjemným riešením, ako mať úžitok z imunitných vlastností On Guardu. Je dobré mať zopár týchto cukríkov ako prevenciu a dávať ich deťom. Pomôžu aj keď už cítime v hrdle nejaké nepríjemné pocity.

Správne stravovanie

Hoci sa školy každým rokom snažia zlepšovať úroveň výživy v školských jedálňach, je aj na rodičoch, aby učili deti správnym stravovacím návykom. Popri tom, správne trávenie môžete podporiť zmesou Digest Zen, a tiež probiotikami PB assit, účinnou zmesou priateľských probiotík, ktoré podporujú zdravé tráviace funkcie a imunitu. Detské vitamíny A-Z chewables, ktoré sa nemusia zapíjať a omega 3 mastné kyseliny IQmega, môžu vášmu dieťaťu dodať práve tú chýbajúcu časť živín, ktorú niekedy aj pri najlepšom stravovaní už v strave naplno nedostaneme. Omega 3 mastné kyseliny sú pre mozog veľmi dôležité a telo si ich nevie vyrobiť samo. IQ mega poskytujú certifikovaný čistý zdroj Omega 3 s príjemnou chuťou CPTG divokého pomaranča.

Ak však vaši najmenší pojedli niečo, čo im úplne nesadlo a bruško potravu nevie spracovať, vytiahnite zo zásuvky Tamer, zmes na trávenie. Tá je určená pre deti aj dospelých všetkých vekových skupín. Upokojuje, ochladzuje a zároveň poskytuje príjemnú, upokojujúcu, všeobecnú príťažlivú arómu. Tá môže aj zmierniť následky nevoľnosti z cestovania.

 

 

Podobné články